Верховна Рада посилила відповідальність військових за порушення дисципліни

Верховна Рада України посилила відповідальність військовослужбовців за порушення військової дисципліни, а також надала командирам додаткові права.

За законопроект №1762 у четвер, 5 лютого, на засіданні парламенту проголосували 260 народних депутатів, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Законопроектом передбачається покладання на командирів обов'язків вживати рішучих заходів для припинення вчинення кримінального правопорушення підлеглими і відновлення правопорядку», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Закон передбачає, що якщо військовослужбовець скоює злочини, пов'язані з непокорою, опором або загрозою начальству, застосуванням насильства, самовільним покиданням бойових позицій, для затримання такого військовослужбовця командир має право особисто застосовувати заходи фізичного впливу без нанесення шкоди здоров'ю військовослужбовця та спеціальні засоби, достатні для припинення протиправних дій.

«У бойовій обстановці командир (начальник) може застосовувати зброю або віддавати підлеглим наказ про його застосування, якщо іншим способом неможливо припинити правопорушення, при цьому не завдаючи смерті військовослужбовцю», – зазначається в документі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук