Верховна Рада схвалила створення Єдиного реєстру зниклих безвісти та комісії з розшуку людей

Парламентарі ухвалили закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти

Українці вимагають розшукати зниклих безвісти біля посольства РФ в Києві

Верховна Рада в другому читанні ухвалила проект закону, який на міжнародному рівні закріплює права українців, що зникли безвісти, і надає їм захист. За відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів, пише «Українська правда».

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту №5435, його метою є визначення правового статусу осіб, зниклих безвісти та правове регулювання відносин, пов’язаних з обліком цих осіб та їх розшуком.

Документ, зокрема, дає визначення поняттю «особа, зникла безвісти» в контексті міжнародного гуманітарного права, закріплює права таких осіб та надає їм відповідний захист. Законопроект закріплює право осіб знати про долю своїх зниклих родичів, що є базовою нормою для захисту їх прав, пов’язаних з правовим статусом особи, зниклої безвісти.

Законодавча ініціатива також визначає процедуру розшуку зниклих безвісти осіб – від подання заяви про розшук і до його припинення. Передбачає фінансову допомогу їхнім родичам, опіку над майном зниклих, доки їх не знайдуть або не визнають мертвими.

Під час погоджувальної ради 9 липня перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко нагадала, що на закон про правовий статус зниклих людей чекають їхні родини. Крім того, під час розгляду законопроекту Геращенко пояснила: комітет наполягає, що ця норма буде закладена в перехідні положення Кримінального кодексу.

Голова комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря пояснив перед голосуванням, що після чотирьох років війни на Донбасі вважаються зниклими безвісти понад 1,5 тисячі українців. Також, за його словами, є близько однієї тисячі тіл, які не впізнані.

Він наголосив, що серед іншого цей закон створить «спеціальну комісію, яка буде опікуватися не лише координацією, а й розшуком, контактами з родичами зниклих осіб». Також, зазначив Немиря, документ запровадить кримінальну відповідальність у відповідності з міжнародною конвенцією, до якої приєдналась Україна.

Новий закон також запроваджує поняття Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти – електронної бази даних, що містить відомості про осіб, зниклих безвісти, інформацію про невпізнані останки, а також про наявність чи відсутність рішення суду про визнання розшукуваних осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук