Верховна Рада за поданням Зеленського вдвічі скоротила кількість суддів Верховного суду

Також депутати скоротили кількість членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Верховна Рада на своєму засіданні в середу, 16 жовтня, ухвалила в другому читанні і в цілому закон, який передбачає скорочення складу Верховного суду з 200 до 100 суддів. Законопроект авторства президента Володимира Зеленського, який вносить зміни в низку законів України, підтримали 236 народних депутатів.

Зокрема, норму про скорочення кількісного складу Верховного суду внесено в закон «Про судоустрій і статус суддів».

Законопроект також вносить зміни в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) і передбачає зміни до законів про очищення влади і про Вищу раду правосуддя (ВРП).

Зокрема, з моменту набуття законом чинності люстрація також поширюватиметься на керівників ВККС і Державної судової адміністрації, які обіймали свої посади не менше року в період з 21 листопада 2013 року по 19 травня 2019 року. Відповідні зміни будуть внесені в закон про очищення влади.

Закон також скоротить кількість членів ВККС з 16 до 12. Їх усіх призначатиме ВРП за результатами конкурсу, який також буде проводити ВРП.

Звільняти члена ВККС буде не сама комісія, як це передбачено зараз, а Вища рада правосуддя. Разом з тим звільнення члена ВККС з посади судді або припинення його суддівських повноважень на конституційно передбачених підставах не буде підставою для припинення його повноважень як члена ВККС.

Рішення про звільнення члена ВРП прийматиме не орган, який його призначив, а безпосередньо ВРП. Таке звільнення мають підтримати мінімум два міжнародні експерти, які входитимуть до комісії з питань доброчесності та етики при ВРП. До неї входитимуть загалом шестеро членів: троє міжнародних експертів і троє представників ВРП.

Зазначимо, що 15 жовтня голова Верховного суду Валентина Данішевська з трибуни ВР виступила проти прийняття законопроекту. За її словами, 19,5 тисяч ув’язнених чекають на судове рішення, 4 млн громадян України щорічно звертаються до судів, 2 тисячі суддів не вистачає у судовій системі, а перезавантаження Верховного суду вплине на стабільність судової системи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук