Верховна Рада зробила перший крок до надання добровольцям статусу учасника бойових дій

Під час розгляду законопроекту виник конфлікт між депутатами «Європейської солідарності» та «Опозиційної платформи – За життя»

Верховна Рада на своєму засіданні у вівторок, 29 жовтня, ухвалила в першому читанні законопроект про зміни до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції. Відповідне рішення підтримав 321 народний депутат.

Згідно із запропонованими змінами, учасниками бойових дій визнаватимуть людей, які у період до набуття чинності законом «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованій території в Донецькій і Луганській областях» були у складі добровольчих формувань, які створювалися або самоорганізовувалися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районах АТО в період її проведення не менше ніж 30 календарних днів, в тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення у взаємодії зі ЗСУ, МВС, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами, створеними відповідно до законів України. Зазначимо, що згаданий закон набув чинності в січні 2018 року.

Також депутати ухвалили рішення про скорочення на половину строків підготовки законопроекту до другого читання.

При цьому автори основного законопроекту – №2045 – із фракції «Європейська солідарність» звинуватили авторів вищезгаданого альтернативного законопроекту в плагіаті й викраденні тексту їхнього документа. У той же час, члени фракції «Опозиційної платформи – За життя» висловили докір фракції ЄС у тому, що вони не змогли протягом усіх 5 років перебування при владі вирішити питання статусу добровольців, як і проблему допомоги цивільним особам, постраждалим внаслідок конфлікту на сході країни, повідомила агенція УНН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук