Верховний суд відмовився розглядати законність розпуску Зеленським Верховної Ради

Суд заявив, що розгляд такого питання – це компетенція Конституційного суду

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду відмовився розглядати законність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

«Верховний Суд відмовив у відкритті провадження за позовом до президента України Володимира Зеленського про визнання протиправним і недійсним Указу президента України від 21 травня 2019 №303/2019 “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів” у зв'язку з тим, що розгляд такої справи віднесено до юрисдикції Конституційного Суду України», – сказано в повідомленні Верховного суду.

Суд дійшов висновку, що перевірка на предмет відповідності Конституції всіх без винятку правових актів Верховної Ради і президента належать до повноважень КС.

Позивач обґрунтовував позовні вимоги тим, що дострокове припинення повноважень парламенту порушує його права як виборця, який брав участь у виборах депутатів 26 жовтня 2014 року і зацікавлений у безперервній і стабільній роботі Ради. Позивач також стверджував, що призначення позачергових виборів на 21 липня також порушує його виборчі права (не тільки як виборця, але і як суб'єкта права на самовисування кандидатом у депутати), а саме перешкоджає його планам на відпочинок влітку.

Верховний суд зазначив, що Кодекс адміністративного судочинства регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення суб'єктом владних повноважень саме управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не відноситься до підсудності інших судів. У рішенні зазначено, що конституційний процес дострокового припинення повноважень Ради і участь у цьому процесі президента не є формою реалізації його управлінських функцій і не може підпадати під контроль суду адміністративної юрисдикції.

Постанова може бути оскаржена у Великій палаті Верховного суду протягом 15 днів з дня її прийняття.

Нагадаємо, раніше до Верховного суду України надійшли три позови з вимогою визнати недійсним президентський указ про розпуск парламенту. Також група народних депутатів оскаржила цей указ в Конституційному суді.

21 травня президент України Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду і призначив дострокові парламентські вибори на 21 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук