Виконувачем обов’язків генпрокурора став заступник Рябошапки Віктор Чумак

Напередодні Верховна Рада відправила генпрокурора Руслана Рябошапку у відставку

Віктор Чумак виконуватиме обов’язки генпрокурора

Звільнений з 5 березня генеральний прокурор України Руслан Рябошапка призначив свого заступника Віктора Чумака тимчасовим виконувачем обов'язків генерального прокурора. Про це Чумак розповів у коментарі «Громадському» у п’ятницю, 6 березня.

«Ну, треба ж комусь виплатити хоча б зарплати. Не можна ж отак все кинути і йти. Але хто ж мене тут залишить, якщо б я навіть хотів. Я що чийсь вірний пес?» – сказав Віктор Чумак.

Пізніше Офіс генерального прокурора підтвердив, що Чумак з 6 березня виконуватиме обов’язки генерального прокурора України.

Напередодні Верховна Рада відправила у відставку генпрокурора Руслана Рябошапку. Таке рішення підтримали 263 народних депутати. На посаді генпрокурора він пропрацював півроку.

Наразі ім’я нового генпрокурора невідоме. Деякі ЗМІ повідомляють, що ймовірно ним стане депутат від «Слуги народу» Сергій Іонушас. Зазначимо, наразі президент Володимир Зеленський не вносив кандидатуру Іонушаса на розляд парламенту.

За інформацією LB.ua, Позачергове скликання Верховної Ради щодо призначення нового генпрокурора планується наступного тижня.

Хто такий Віктор Чумак?

Віктор Чумак – український юрист, генерал-майор юстиції запасу, головний військовий прокурор України з 2019 року.

Віктор Чумак був народним депутатом 7-го і 8-го скликань. З 2012 року перебував на посаді голови Комітету з питань протидії корупції, а з 2014 року – на посаді заступника голови цього комітету.

У січні 2020 року Руслан Рябошапка звільнив Чумака з посади головного військового прокурора.

Хто такий Сергій Іонушас, якого називають претендентом на посаду генпрокурора України?

Сергій Іонушас – юрист, 1979 року народження, навчався в Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого та Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка.

Працював на керівних посадах у кількох юридичних фірмах.

Був довіреною особою Зеленського під час виборів президента у 2019 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук