Власенко називає заяву Мін'юсту юридичним невіглаством

Оксана Панчишин, 18 липня 201316287
Власенко називає заяву Мін'юсту юридичним невіглаством
фото hvylya.org
Сергій Власенко

Позиція Міністерства юстиції стосовно виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі "Тимошенко проти України" не має нічого спільного з юриспруденцією чи Європейською конвенцією з прав людини. Про це заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

«Діяльність української влади, в тому числі у сфері юриспруденції, можна охарактеризувати російським прислів’ям: ты ему плюй в глаза, он скажет - Божья роса. Те, що кажуть у Міністерстві юстиції, немає нічого спільного ані зі змістом Європейської конвенції з прав людини, ані з практикою Євросуду, ані з українським законодавством... Це – юридичне невігластво», – заявив він.

Власенко відзначив, що в Україні діє закон про порядок виконання рішень Євросуду.

«Зокрема, закон містить положення, що передбачають запровадження так званих загальних заходів реагування для виконання кожного рішення Євросуду. Якраз до них відноситься внесення змін до законодавства, яке б унеможливило повторне порушення Конвенції з тих самих підстав. Однак у ситуації з рішенням Євросуду у справі Тимошенко влада робить спробу розказати, що її арештували законно, бо був поганий Кримінально-процесуальний кодекс. Це – брехня. Оскільки Євросуд сказав, що Тимошенко була арештована внаслідок суддівського свавілля», – заявив захисник екс-прем'єра.

У другій частині законодавства для виконання рішення Євросуду, за словами Власенка, передбачено вжити додаткові індивідуальні заходи.

«Серед них – відновлення людини в статусі, який був до моменту порушення Конвенції. До моменту порушення Тимошенко була вільною людиною, тому треба відновити її стан. По-друге, в Україні новий КПК було прийнято ще влітку, а вступив в дію – у листопаді минулого року. У той час, коли рішення у справі Тимошенко було 30 квітня цього року. Як можна виконати судове рішення ще до того, як воно було прийнято?!», – обурюється Власенко.

Він також зазначив, що після вступу в силу рішення Євросуду контроль за його виконанням отримає Комітет міністрів Ради Європи.

«У випадку невиконання судового рішення, винесеного Євросудом, Комітет міністрів має повноваження давати обов’язкові рекомендації до виконання, а потім навіть застосовувати санкції на свій вибір», – зауважив Власенко.

Нагадаємо, у Міністерстві юстиції України заявили, що в рішенні Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі "Тимошенко проти України" констатовано порушення прав екс-прем'єра при обранні для неї запобіжного заходу, й Україна вже вжила заходів для запобігання аналогічним порушенням у майбутньому.

30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв'язку з арештом. Разом з тим, ЄСПЛ більшістю голосів встановив, що порушення щодо ст. 3 (заборона на тортури) Конвенції не було.

11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією в 2009 році. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук