Зеленський у другому турі перемагає Порошенка і Тимошенко, – опитування

Найбільше шоумена і політика підтримує електорат південних регіонів країни

Зеленський у другому турі перемагає Порошенка і Тимошенко, – опитування
фото УНІАН
Володимир Зеленський спілкується з пресою біля ЦВК наприкінці січня 2019 року

У разі виходу у другий тур президентських виборів кандидат Володимир Зеленський отримає більше голосів українців, ніж інші фаворити перегонів – Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Про це йдеться в соціологічному опитування Центру Разумкова.

Згідно з даними дослідження електоральної думки, у другому турі виборів Володимир Зеленський переможе чинного голову держави Петра Порошенка – відповідно за них віддадуть свої голоси 32,2% і 19,1% серед усіх опитаних респондентів.

Новачка президентської кампанії у другому турі також підтримують більше виборців, ніж лідерку «Батьківщини» Юлію Тимошенко – 28,7% усіх опитаних готові проголосувати за Зеленського, 18,6% — за його опонентку.

У випадку ж виходу до другого туру Юлію Тимошенко та Петра Порошенка вони мають рівні шанси на перемогу — різниця відсотків, які отримає кожен з цих кандидатів, статистично незначуща (відповідно 22,4% і 20,0%).

Під час опитування соціологи питали у респондентів – за кого вони проголосують, якщо б вибори відбулися найближчої неділі.

Також згідно з даними опитування – у першому турі серед кандидатів на президентську посаду лідером є той самий Володимир Зеленський — серед усіх респондентів за нього збираються проголосувати 17,5% (серед тих, хто має намір брати участь у виборах — 19%).

Приблизно рівні шанси вийти до другого туру виборів мають Петро Порошенко (відповідно 13,1% і 16,8%) і Юлія Тимошенко (відповідно 11,5% і 13,8%).

За Анатолія Гриценка мають намір проголосувати 5,9% усіх респондентів і 7,3% тих, хто прийде на вибори, за Юрія Бойка — 6,3% і 7,1%, відповідно; за Олега Ляшка — 4,3% і 4,8%, відповідно.

Кожен з інших кандидатів набирає менше ніж 3%.

Щодо регіональних вподобань, то найбільшу підтримку Зеленський має на півдні, а Порошенко – на заході. Так, у регіонах за Зеленського мають намір голосувати від 13% опитаних на заході до 22% на півдні. Рівень підтримки Юлії Тимошенко — від 8% на сході країни до 15% — у центрі. За Петра Порошенка частіше готові віддати свої голоси жителі заходу (17%) і центру (16%) країни порівняно з півднем (6%) і сходом (8%).

Загальнонаціональне дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 7 по 14 лютого 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

До слова, низка ЗМІ називають Зеленського креатурою власника «1+1» олігарха Ігоря Коломойського. Зокрема, як повідомило «Радіо Свобода», шоумен Володимир Зеленський у квітні 2018 року був серед гостей на закритому ювілеї Ігоря Коломойського у Швейцарії, поряд із народними депутатами та великими бізнесменами.

Також на каналі «1+1»уже тривалий час транслюється реклама нібито нового серіалу «Слуга народу», яка де-факто є політичною рекламою Зеленського.

Також нещодавно соціологи групи «Рейтинг» опублікували дані власного моніторингу передвиборчих настроїв українців. За підсумками дослідження, яке відбувалося з 16 по 24 січня 2019 року, лідером президентських перегонів вперше став Володимир Зеленський. Серед тих, хто буде голосувати і вже визначився з кандидатом, за нього збираються проголосувати 19% виборців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук