ВР підтримала надання допомоги дітям з важкими захворюваннями, які не мають інвалідності

Верховна Рада на своєму засіданні у вівторок, 3 липня, підтримала у другому читанні та в цілому законопроект про надання державної допомоги дітям з низкою захворювань, невизнаних дітьми з інвалідністю, однак які потребують ретельної опіки. За відповідний законопроект підтримали 275 народних депутатів.

Закон вносить зміни до низки законів, зокрема до закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна», Закон передбачає виділення допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфа- захворювання, онкологічні та онкогематологічні захворювання, ДЦП, з важкими психічними розладами, цукровим діабетом I типу, гострим або хронічним захворюванням нирок IV ступеня, або якщо дитина дістала важку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, але не визнана в установленому порядку дитиною з інвалідністю.

Таку допомогу надаватимуть у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Право на неї матиме один з батьків, усиновителів або опікун, який постійно проживає і доглядає за дитиною, хворою на одне або кілька видів таких захворювань.

Закон передбачає, що перелік важких захворювань, травм, станів, які дають право працівнику на отримання відпустки без збереження заробітної плати на дитину, в якої не встановлено інвалідність, затверджує Кабінет міністрів.

Водночас у законі «Про відпустки» законопроект пропонує передбачити, що батькам, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, визначена відпустка без збереження заробітної плати до досягнення дитиною 16-річного або 18-річного віку залежно від захворювання.

Згідно із затвердженими змінами до закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачено, що батьки, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, вважатимуться платниками єдиного внеску.

Закон набуде чинності 1 січня 2019 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук