ВРУ скасувала кримінальну відповідальність за добровільну здачу радіоактивних матеріалів

Верховна Рада ввела звільнення від кримінальної відповідальності у разі добровільної здачі радіоактивних матеріалів.

За прийняття За основу і в цілому законопроекту № 4612 у вівторок, 4 жовтня, проголосувало 234 депутати при мінімально необхідних 226, передають «Українські новини».

Метою прийняття законопроекту є встановлення належних правових підстав звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно здали органам влади радіоактивні матеріали (джерела іонізуючого випромінювання, радіоактивні речовини або ядерні матеріали, що перебувають в будь-якому фізичному стані на установці або виробі чи в іншому вигляді).

Внесення змін до Кримінального кодексу про звільнення від кримінальної відповідальності у разі добровільної здачі радіоактивних матеріалів суттєво поліпшить стан радіаційної безпеки, ліквідує загрозу їх поширення, зменшить негативний вплив на навколишнє середовище і населення. Також це дасть можливість вилучити з регіонів радіоактивні відходи і здати їх на зберігання в спеціалізовані підприємства з поводження з радіоактивними відходами, а також зменшить рівень соціальної напруженості в регіонах, вважають автори законопроекту.

У разі створення правових підстав для добровільної здачі джерел іонізуючого випромінювання та радіоактивних відходів і успішного завершення кампанії на території однієї з областей України такі ж кампанії будуть проведені в інших областях України.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук