Яценюк після зустрічі з Ліптоном: Була високо оцінена робота, проведена Україною за 2,5 роки

У МВФ високо оцінили роботу, проведену Україною за два з половиною роки.

Про це наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк під час спілкування з журналістами за підсумками зустрічі з першим заступником виконавчого директора МВФ Девідом Ліптоном у Вашингтоні.

«Українська економіка нарешті почала демонструвати ріст. Суттєво зменшилася інфляція. І Міжнародний валютний фонд дуже високо це оцінює», сказав він.

Лідер «Народного фронту» зазначив, що МВФ виділяє кошти «тільки під проведені реформи, ухвалені закони і зміни в країні».

Він також наголосив, що допомога МВФ це «найдешевший і найдовший ресурс».

Арсеній Яценюк зазначив, що певні політики стверджують, нібито «ми набираємо кредитів». «Це брехня. Якщо в 2014 році, коли перемогла Революція Гідності, боргів було 73 млрд доларів, то в 2016 році 67 млрд. Це мінус 6 мільярдів доларів».

«Ми зменшили борги, зменшили навантаження на бюджет країни. Адже це все треба обслуговувати, за це треба платити», сказав він.

«Не ми брали ці борги, але ми їх списували і зменшували витрати бюджету. Кошти, які зекономлені завдяки нашій програмі з МВФ, в тому числі пішли на субсидії, пенсії, зарплати вчителям, лікарям і на українську армію», підкреслив лідер «Народного фронту».

До траншу допомоги від МВФ прив’язане надання 1 мільярду кредитних гарантій США і фінансової підтримки ЄС: «Це дуже великий пакет фінансової допомоги, який дозволить далі стабілізовувати економіку», відзначив лідер політичної партії «Народний фронт».

Арсеній Яценюк підкреслив, що очікується підписання остаточної редакції меморандуму про співпрацю між українським урядом, Президентом та Міжнародним валютним фондом: «Як тільки це буде підписано, буде прийнято рішення про скликання Ради директорів МВФ і прийняття рішення щодо виділення наступного траншу».

Лідер «Народного фронту» підкреслив, що до траншу допомоги від МВФ прив’язане надання 1 мільярду кредитних гарантій США і фінансової підтримки Європейського Союзу: «Це дуже великий пакет фінансової допомоги, який дозволить далі стабілізовувати економіку».

Для цього, наголосив він, потрібна підтримка українського парламенту: «уряд потребує політичної відповідальності і політичної підтримки членів парламенту».

Відповідаючи на запитання журналіста стосовно термінів надання траншу МВФ, Арсеній Яценюк підкреслив, що йдеться про тижні: «Я знаю, що практично завершені всі технічні консультації щодо меморандуму. Як тільки він буде підписаний, буде прийнято рішення Ради директорів у найкоротші терміни».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук