Євросоюз розробив план модернізації Росії
Експерти Євросоюзу передали російській владі проект програми "Партнерство для модернізації". На думку Єврокомісії, Росія має забезпечити на своїй території "верховенство права", а потім поступово приводити економіку до європейських стандартів.
За даними джерел, у представництві ЄС в Москві і в брюссельському представництві РФ при європейських співтовариствах, робота над новою партнерською програмою активно ведеться з осені 2009 року, - повідомляє ТСН.
"Сторони домовилися попрацювати над конкретним змістом програми, щоб вона не залишилася тільки гаслом. Є загальне розуміння, що це повинна бути конкретна річ, оскільки у нас з ЄС такий рівень відносин, що декларативні речі нам не потрібні", - заявив постпред РФ при ЄС Володимир Чижов.
Дипломат пояснив, що вперше ідея підготувати вказану програму обговорювалася в листопаді минулого року на саміті РФ-ЄС у Стокгольмі.
Знайомий з переговорами з цього питання європейський чиновник на умовах анонімності розповів журналістам, що з пропозицією допомогти владі Росії в здійсненні модернізації виступив особисто глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.
"На саміті в Стокгольмі Баррозу похвалив статтю Дмитра Медведєва "Росія, вперед!" і запропонував вашому лідерові посильну допомогу з боку Євросоюзу", - зазначило джерело.
Обидві сторони поки що вважають за краще тримати план в секреті, хоча документ вже обговорюється в російських міністерствах і відомствах.
У документі перераховані основні, з погляду ЄС, напрями, за якими європейці хотіли би співпрацювати з російською владою.
Першим пунктом зазначена побудова в Росії правової держави і досягнення "верховенства закону". Крім того, Євросоюз висловлює готовність сприяти боротьбі з корупцією, поліпшенню інвестиційного клімату, підключенню до процесу модернізації російських неурядових організацій і, нарешті, переходу РФ на європейські стандарти і технічні регламенти.
У Москві документ в цілому називають позитивним "інтелектуальним внеском" в процес модернізації. Проте наполягають на тому, щоб європейські партнери не особливо вип'ячували тему правової держави, а натомість зосередилися на економічних і технологічних аспектах прийдешньої модернізації.
Точні терміни завершення роботи над програмою і дата початку її впровадження наразі невідомі. Втім, чиновники вважають негласним орієнтиром черговий саміт Росія-ЄС, який пройде наприкінці травня в Ростові-на-Дону.