Євросоюз висунув Греції фінансовий ультиматум

Країни європейської економічної зони закликали Грецію продовжити чинну програму фінансової допомоги під загрозою дефолту

СвітРоман Ганкевич, 17 лютого 201515271
Євросоюз висунув Греції фінансовий ультиматум
фото Getty Images
Єврогрупа висунула Греції ультиматум

Міністри фінансів країн Європейського союзу, які користуються спільною валютою євро дали Греції час до кінця тижня, щоб вона попросила продовжити чинну програму міжнародної фінансової допомоги, яка закінчується наприкінці лютого.

Як заявив голова єврогрупи, міністр фінансів Нідерландів Єрун Дейссельблум, більше часу Греція не має, передає Радіо Свобода.

Натомість міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс на переговорах у Брюсселі заявив, що сподівається на нову домовленість за кілька днів, найпізніше до кінця тижня, але ні в якому разі не проситиме продовжити чинну програму.

За його словами, має йтися про тимчасову домовленість на термін 4 - 6 місяців, протягом яких Греція передомовлялася б про нові, менш суворі умови отримання міжнародної допомоги.

Нині чинні умови надання Греції допомоги від Європейської комісії, Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду загалом на €240 млрд, яка має на меті врятувати країну від дефолту посеред глибокої бюджетної і боргової кризи, вимагають від Афін суворих заходів заощадження і радикальних економічних реформ. Ці заходи призвели до зниження рівня життя багатьох греків, і на хвилі такого соціального невдоволення і прийшов до влади нинішній уряд Греції, який пообіцяв відкинути міжнародні вимоги.

У ЄС тим часом застерегли, що дефолт Греції в разі відмови від нинішньої програми майже неминучий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук