Ющенко вимагає від Тимошенко неможливого
Початок предметної роботи Уряду над змінами до Державного бюджету України на 2008 рік є важливим сигналом для економіки. У цьому контексті визначальним є перегляд макроекономічного прогнозу. Адже відсутність змін до офіційного урядового прогнозу, який фактично перестав бути актуальним вже у І кварталі 2008 року, створювала додаткову невизначеність в економіці. Про це йдеться у листі Президента України Віктора Ющенка на адресу прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
"Зокрема, перегляду потребують прогнозні показники номінального ВВП, зовнішньої торгівлі, індекси споживчих цін та цін виробників, показники, пов'язані із відтворенням трудових ресурсів.
Від результатів перегляду та ретельності його здійснення залежить повнота врахування доходів державного бюджету на 2008 рік. Не можна допустити заниження показників доходної і, у свою чергу, видаткової частини бюджетів усіх рівнів. Ми повинні мати об'єктивну інформацію щодо реального стану справ із фінансовими ресурсами, що є у розпорядженні держави", - йдеться у листі Глави держави.
Віктор Ющенко зазначає, що, відповідно до розрахунків, виконаних фахівцями Секретаріату Президента України, обсяг доходів, що може бути додатково отриманий бюджетом за підсумками цього року, становить понад 40 млрд гривень.
На переконання Глави держави, першочергову увагу Уряду слід звернути на забезпечення виконання пріоритетів, що визначені шляхом видання указів або у відповідних зверненнях до Уряду:
• відновлення соціальних стандартів (прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати);
• збільшення бюджетного ресурсу з метою забезпечення своєчасного відшкодування податку на додану вартість;
• забезпечення енергетичної безпеки держави, зокрема, шляхом збалансування фінансових потоків НАК "Нафтогаз України";
• фінансування національної оборони та безпеки у обсягах, мінімальний рівень яких визначено указами Президента України від 4 березня 2008 року №196 та від 20 березня №252;
• забезпечення інформаційної безпеки, у тому числі шляхом розповсюдження телерадіопрограм, вироблених для державних потреб, по всій території України;
• запровадження експерименту з будівництва доступного житла;
• виконання запланованих робіт з реконструкції автомобільних маршрутів, задіяних до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, у тому числі шляхом збільшення обсягу урядових гарантій для Укравтодору;
• подвоєння фінансування найважливіших гуманітарних програм, спрямованих на підвищення якості освіти, збереження культурного надбання українського народу. Це, у першу чергу, забезпечення розвитку та застосування української мови, видання підручників та посібників для учнів, студентів, вихованців дошкільних закладів, інформатизація навчальних закладів, належне виконання програм "Шкільний автобус" та "Українська книга", розвиток Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" та Національного заповідника "Хортиця", культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал".
Крім того, уряд під час опрацювання змін до Державного бюджету України на 2008 рік має врахувати необхідність завершення будівництва Дністровської ГАЕС, яке тягнеться ще з 1981 року.
Президент просить прем'єр-міністра забезпечити невідкладну підготовку та затвердження нових прогнозних макропараметрів, на основі яких формуватимуться зміни до Державного бюджету України на 2008 рік, терміново підготувати ці зміни та внести їх в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України.