З 15 квітня перевізники обмежать поїздки пільговиків в обласних маршрутках

З 15 квітня перевізники обмежать поїздки пільговиків в обласних маршрутках
фото ZAXID.NET

З 15 квітня львівські перевізники суттєво скоротять кількість категорій пільговиків, яких безкоштовно возитимуть у приміських та міжміських маршрутках. Решті пільговиків доведеться платити за поїздку 50% від вартості квитка. Відповідний меморандум перевізники сподіваються підписати з облрадою і ЛОДА найближчими днями.

Як розповів ZAXID.NET голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Юрій Кривенко, у березні та на початку квітня перевізники провели перемовини з Львівською обладміністрацією та облрадою, під час яких попередньо домовились підписати меморандум про обмеження пільгових перевезень.

Кривенко зазначив, що причиною такого рішення стало те, що за перший квартал 2016 року перевізники  не отримали жодних відшкодувань за проїзд пільговиків. 

За словами Кривенка, під час нарад між перевізниками та обласними чиновниками розглядали різні варіанти обмежень пільгових перевезень і врешті вирішили залишити пільговий проїзд лише для учасників АТО, членів родин загиблих учасників АТО та інвалідів І групи.

«Усі інші категорії пільговиків матимуть право проїзду за умови оплати 50% вартості поїздки», – додав Юрій Кривенко.

Він наголосив, що обмеження пільг стосуватиметься лише міжміських та приміських маршрутів. Умови проїзду у міжобласних та міських маршрутках Львова залишаться незмінними.

Кривенко також назвав таке обмеження вимушеним. «Це не примхи перевізників чи бажання нажитися за рахунок населення. Це вимушені кроки, бо в іншому випадку транспорт просто зупиниться», – сказав голова обласної профспілки перевізників.

За його словами, наразі меморандум про обмеження пільгових перевезень ще не підписаний, але протягом двох-трьох днів його мають підписати представники ЛОДА, облради та обласної профспілки перевізників, до якої входять більшість АТП Львівщини.

Передбачається, що меморандум діятиме до 31 грудня 2016 року. Як возитимуть пільговиків у наступному році, перевізники ще не знають.

Разом з тим, перевізники сподіваються, що при формуванні обласного бюджету на 2017 рік облрада зможе закласти кошти вже не на відшкодування перевізникам, а на адресну допомогу пільговикам. «Було б справедливо, якби влада забезпечила надання адресної допомоги пільговикам або відшкодування їм поїздок», – сказав Юрій Кривенко.

Зазначимо, що в держбюджеті на 2016 рік кошти на відшкодування перевізникам втрат від перевезення пільговиків не передбачені. Зміни до бюджету, які передбачали виділення таких коштів, президент України не підписав. 

Нагадаємо, ще 29 січня перевізники провели збори, на яких вирішили обмежити число пільгових категорій, а 8 квітня оголошення про обмеження пільгового проїзду з’явилися в частині львівських маршруток. Однак таке рішення підтримали не всі перевізники, тож скасування пільг вирішили відкласти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук