З окупованого Донбасу в українські суди передали 173 кримінальні провадження

З тимчасово окупованих територій Донбасу у вівторок, 29 листопада, в українські суди сьогодні передали 173 кримінальних провадження. Про це повідомили в прес-службі уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

«Зазначена передача справ відбулася в рамках провадження уповноваженого, яке триває з червня 2014 року, в інтересах осіб, які звернулись з приводу порушення судовими органами Донецької області їхнього права на розумні строки розгляду кримінальних справ», - йдеться в повідомленні.

Як пояснили в омбудсмена, значна кількість осіб в Україні утримувалися під вартою без усякої перспективи отримати найближчим часом рішення суду, тому що їхні справи перебували у судах на окупованій території. Тепер такі справи мають перспективу зрушитися з місця.

 «Це було очевидним порушенням ст. 5 і 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, зокрема порушення права на судовий розгляд протягом розумного строку», - зазначили в омбудсмена.

Нагадаємо, 8 грудня відбулася передача 20 ув’язнених з Єнакіївської виправної колонії № 52, що розташована на підконтрольній самопроголошеній «Донецькій народній республіці» території, українській владі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук