За час проведення АТО до в'язниці посадили одного диверсанта і одного терориста
Тижневик «Дзеркало тижня» з'ясував, що офіційна статистика ув'язнених злочинців разюче відрізняється від цифр, які регулярно озвучуються СБУ і президентом
Дані про велику кількість затримуваних диверсійно-розвідувальних груп противника, які регулярно озвучуються СБУ і самим президентом Петром Порошенком, разюче відрізняються від цифр, які DT.UA отримало у відповідь на інформаційний запит до СБУ.
Про це йдеться у статті Валентина Самар «Котлети з мух», яку він опублікував у тижневику «Дзеркало тижня».
Зазначається, що на початку квітня в інтерв'ю «5 каналу» президент України Петро Порошенко повідомив, що щотижня СБУ затримує до десяти диверсійно-розвідувальних груп противника.
«На жаль, дані, отримані автором від самої СБУ, разюче відрізняються від наведених президентом і покладених ним в основу високої оцінки. Ще наприкінці минулого року, після виявлення в реєстрі судових рішень окремих курйозних випадків звільнення від кримінальної відповідальності осіб, котрі притягувалися за статтями Кримінального кодексу про шпигунство, диверсії та терористичні акти (ст. 113, 114, 258 ККУ), в СБУ був надісланий інформаційний запит і отримана відповідь. Для повнішої картини нинішнього року був надісланий такий самий запит, і 2 квітня надійшла відповідь СБУ. Таким чином, ми маємо у своєму розпорядженні дані за 2014 рік (з початку АТО) і перший квартал поточного року», - пише автор.
За його словами, редакція подала запит на інформацію з усього процесуального ланцюжка: затримання, оголошення про підозру, відкриття кримінального провадження, направлення обвинувачувального акта до суду і винесення вироку.
Як виявилося, від початку АТО і на початок квітня 2015 року засудженими до позбавлення волі стали один диверсант і один терорист. Їх імена і терміни покарання DT.UA в СБУ не назвали.
Додатково повідомляється, що в зазначений період за ст. 258 - 258-5 КК слідчими СБУ розслідувалося 1 661 кримінальне провадження щодо 470 осіб. При цьому даних про винесення щодо них обвинувальних вироків за ст. 258 "прим" (втягнення у вчинення терактів, публічні заклики до них, створення тергрупи і фінансування тероризму) у відповіді СБУ немає.
За перший квартал 2015 року, як повідомляється у документі СБУ, відкрили 11 кримінальних проваджень за ст. 113 ККУ і 109 - за
ст. 258. При цьому за ст. 114 кримінальні провадження в ЄРДР упродовж першого кварталу поточного року не реєструвалися.
У більшості випадків, як стверджують джерела видання, величезна різниця в кількості затриманих і тих, хто дійшов до суду, припадає на т.зв. обміни «полоненими».
«Ця тема — абсолютно не публічна, перебуває за далеким колом закону і потребує окремого (й не одного) розслідування», - зазначив автор статті і додав, що таким чином суспільство позбавлене повної й достовірної інформації про кримінальне переслідування осіб, котрі вчиняють теракти, диверсії, а також шпигують на користь спецслужб РФ або ДНР і ЛНР.
На його думку, - це упущення не тільки СБУ, а й журналістів, зобов'язаних бути контролерами влади і в цьому секторі.