За проїзд на червоне світло доведеться заплатити 170 грн і більше
У Верховній Раді України сьогодні, 14 січня, зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Законопроектом, зокрема, передбачається, що, в середньому, штраф за правопорушення становитиме 85-100 гривень. Документ передбачає значне підвищення відповідальності за вчинення грубих порушень Правил дорожнього руху. Зокрема, штраф за проїзд на заборонний сигнал світлофора складатиме 170-204 грн, а за керування транспортним засобом у нетверезому стані - 1 360-2 550 грн. Про це ZAXID.NET повідомили в інформаційному управлінні ВРУ.
Передбачено, що за більшість порушень Правил дорожнього руху стягнення накладатимуться посадовими особами ДАІ, які мають спеціальні звання: інспекторами ДАІ та начальниками підрозділів ДАІ.
За грубі та систематичні порушення Правил дорожнього руху (керування транспортним засобом у стані алкогольного чи іншого сп'яніння, вчинення дорожньо-транспортної пригоди тощо) рішення про стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом або накладення штрафу у значному розмірі прийматимуться виключно судом.
Проектом пропонується запровадити механізм контролю за систематичним порушенням Правил дорожнього руху. Передбачається нарахування штрафних балів в порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення. У разі порушення Правил дорожнього руху особою, сума нарахованих штрафних балів якої досягне або перевищуватиме 30 штрафних балів, її в судовому порядку буде позбавлено права керування транспортним засобом, при цьому нараховані штрафні бали погашаються.
Передбачається також, що облік нарахованих штрафних балів буде здійснюватися за допомогою спеціальної автоматизованої системи, що буде створена ДАІ. На початковому етапі такий облік забезпечуватиметься за допомогою талонів до посвідчень водія.
Також пропонується надати працівниками міліції право вилучати посвідчення водія до прийняття рішення судом у тих випадках, коли Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено позбавлення права керування транспортними засобами.
Крім того, передбачається впровадження та використання приладів автоматичної фото- та відеофіксації правопорушень для формування повноцінної доказової бази порушень Правил дорожнього руху.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що за останні десять років в Україні зареєстровано майже 400 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких загинули близько 63 тис. і отримали поранення різного ступеня тяжкості понад 433 тис. осіб. Якщо співвіднести кількість загиблих на 100 ДТП, то цей показник складає 15 17, що в 7-8 разів перевищує аналогічний показник таких держав Європи, як Австрія, Німеччина, Португалія, Швеція та в 3 4 рази показник Угорщини, Данії, Фінляндії та Франції.