Львівську компанію оштрафували на ₴137 тис. за нелегальне використання 1С

Господарський суд Львівщини задовольнив позов дочірнього підприємства російської компанії і оштрафував львівську фірму за нелегальне використання бухгалтерської програми 1С.

Згідно з рішенням суду від 15 червня, львівській компанії «Галізотерм» заборонили користуватися програмами з пакету 1С і зобов'язали сплатити 137 тис. грн штрафу за чотири випадки нелегального використання цих програм у 2016 році.

Цікаво, що серед доказів використання програми до суду подали рахунки на оплату, сформовані з використанням 1С, та роздруківки резюме колишніх працівників львівської компанії, в яких вказувалося знання цієї програми.

«У підтвердження факту використання «Галізотерм» програмних продуктів, які належать правовласнику – дочірньому підприємству «Єврософтпром», позивачем долучено роздруківки веб-сайтів із опублікованими резюме осіб із посиланням на те, що в їх обов'язки входила робота в «Галізотерм» у програмі "1С: Бухгалтерія"», – йдеться у рішенні суду.

Резюме колишніх працівників суд до уваги не взяв, однак вирішив, що львівські підприємці таки мають заплатити за чотири випадки незаконного використання 1С.

Представник «Галізотерм» визнав, що компанія дійсно використовувала 1С, однак пояснив, що це була ініціатива бухгалтера, про яку керівництво фірми не знало, а після подачі позову цю програму перестали використовувати.

У підсумку суд зобов'язав львівських підприємців відшкодувати 128 тис. грн за чотири випадки використання 1С, окрім цього вони мають сплатити також 5,8 тис. грн за проведення експертиз та 3 тис. грн судового збору.

Нагадаємо, російський виробник 1С та його дочірні компанії також потрапили під санкції, запроваджені президентом України у травні 2017 року. Однак цей позов компанія подала до цього моменту, відтак у суді не піднімалося питання заборони на використання продуктів 1С.

Зазначимо, після запровадження санкцій проти 1С керівництво «Ощадбанку» заявило, що розробляє систему для обслуговування малого та середнього бізнесу, яка замінить російську бухгалтерську програму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук