Верховна Рада розгляне законопроект щодо заборони пластикових пакетів в Україні

В Україні невдовзі можуть частково зникнути пластикові пакети

Заборона, на думку законодавців, сприятиме поліпшенню стану навколишнього природного середовища та здоров’я населення

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», яким пропонують значно обмежити продаж деяких видів поліетиленових пакетів.

Як повідомляє «Євроінтеграційний портал», проект був зареєстрований у парламенті 28 січня.

Законопроект передбачає заборону реалізації у магазинах, павільйонах та інших об’єктах роздробленої торгівлі надлегких і легких пластикових пакетів, за винятком біорозкладних пластикових пакетів і надлегких пластикових пакетів, які призначені для пакування свіжого м’яса, риби й продуктів із них, а також сипучих продуктів.

Також згідно з документом, пластикові пакети потрібно буде обов’язково маркувати.

На думку ініціаторів документа, запропоновані обмеження сприятимуть розвитку ринку альтернатив пластиковим пакетам в країні. Замість них можна використовувати текстильні сумки та мішечки, паперові пакети або пакети з крохмалю, які використовують у країнах ЄС, які запровадили заборону на пластикові пакети.

Зазначається, що реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових витрат з державного бюджету. Виробництво пакетів, що розкладаються, з крохмалю є можливим на наявному обладнанні українських виробників пакетів і не потребує додаткових інвестицій. А враховуючи потенціал України як аграрної країни, можна стати провідним виробником біорозкладної гранули з крохмалю у світі, зазначають ініціатори проекту.

Нагадаємо, що 24 жовтня Європарламент більшістю голосів схвалив рішення щодо заборони одноразової пластикової продукції. Зокрема, йдеться про заборону на пластикові трубочки, ватні палички, одноразові тарілки і столові прибори.

У сусідній Молдові на початку січня 2019 року набув чинності закон про заборону на використання та реалізацію поліетиленових пакетів, що надаються споживачам у пунктах продажу товарів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук