Закарпатські виробники мінеральної води сплатили найменші податки при прибуткові у 90 млн грн
Закарпатські заводи-виробники мінеральної води є найбільшими підприємствами галузі однак сплачують найменше податків і найменшу зарплату своїм працівникам (820 грн). Таку інформацію було оприлюднено на нараді користувачів родовищ та власників видобувних підприємств.
Як повідомили 7 липня ZAXID.NET в прес-службі ОДА, торік виробники мінеральної води сплатили до казни всього 6,4 млн грн. Це при тому, що їхні прибутки становили 90 мільйонів гривень. За підрахунками працівників податкової служби, виробники мінвод у десять разів занизили свій дохід.
Чимало земельних ділянок, на яких знаходяться родовища корисних копалин, розпайовано та забудовано, і цей процес хаотично продовжується у багатьох районах. Часто трапляється, що одне родовище має по кілька власників, кожен з яких веде свою "політику" прибутків. Приклад - Голубинське родовище мінеральних вод, яке має на сьогодні фактично чотирьох власників. Крім того, поблизу цього родовища нещадно забудовується територія, що тільки активізує процеси зміління джерел мінеральної води.
Мають місце в області й самовільні розробки родовищ та доволі високий рівень порушень природоохоронного законодавства при їх експлуатації. Так, торік працівники податкової служби виявили 49 підпільних цехів. Закарпатці, не маючи ліцензії, займалися незаконним розливом мінеральної води. Здебільшого, щороку в області виявляється по кілька десятків підпільних цехів, які протизаконно розробляють родовища та використовують різноманітні природні ресурси.