Заклики українських політиків до об’єднання - лише елементи передвиборчої боротьби, - політолог
Директор Закарпатського інституту політичних досліджень Віктор Пащенко вважає, що учорашні заклики голови Верховної Ради Арсенія Яценюка до Президента, парламенту й уряду об’єднатись задля подолання економічної та політичної кризи - ніщо інше, як елементи передвиборчої агітації. Про це експерт сказав 11 листопада в коментарі ZAXID.NET.
"Діяльність політиків на 80% - це передвиборчий піар. Тому заяви як Яценюка, так і Тимошенко, Ющенка та інших політиків, - це тільки передвиборча гра", - сказав політолог.
На думку В.Пащенка, є вірогідність, що вибори до парламенту не відбудуться, і швидше за все, з технічних причин. Проте в Україні ще з 2002 року, від акції "Україна без Кучми", все ще триває передвиборча кампанія.
Експерт вважає, що відновлення коаліції як демократичної, так і підсиленої Блоком Литвина, чи будь-якої іншої, в парламенті нереальне. Зі слів В.Пащенка, демократична більшість й так була хитка зі своїми 226 голосами. Литвин також не зацікавлений в коаліції з огляду на вже згадану передвиборчу кампанію. "Нікому зараз не хочеться брати на себе відповідальність за стан речей, - сказав політолог. - Я переконаний, що на сьогоднішній день якоїсь владної коаліції проголошено не буде. Але, оскільки люди очікують від політиків якихось кроків, от політики й сиплять заявами".
Є ще один поверхневий парадокс української політики: Якщо чітко проаналізувати голосування в парламенті, то близько 50% голосувань не будуть пов’язані з більшістю. Коаліція ніяк не зв’язана з голосуваннями у ВРУ. "Я навіть думаю, що це питання постане в юридичній площині, будуть внесені відповідні зміни до Конституції", - зазначив В. Пащенко.
"Що ж стосується виборів, то цей процес не педалюється з простих причин: і Партія регіонів, і "Наша Україна" чекають, як вплине криза на рейтинг БЮТ. Їм не вигідно зараз йти на вибори, коли рейтинг блоку Тимошенко ще досить високий. Тому ситуація затягується. Вибори, якщо й будуть, то, можливо, в кінці січня, або й у лютому-березні", -резюмував директор Закарпатського інституту політичних досліджень
Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк запропонував парламенту, уряду й Президентові України підписати угоду про тимчасову співпрацю. Про це він заявив 11 листопада під час погоджувальної наради керівників лідерів фракцій і груп.
З його слів, на даний момент питання щодо коаліції не вирішено, так як не вирішено питання стосовно дострокових парламентських виборів. Зважаючи на це, "єдиний вихід - об’єднатися разом, взяти спільну відповідальність між усіма фракціями парламенту, Президентом і Кабміном. І до того часу, поки ми не вирішимо політичної кризи в цілому, діяти в режимі тимчасової співпраці заради подолання як економічної, так і політичної кризи".