На побитого у Львові журналіста подали зустрічну заяву
Іван Тицейко, один із чоловіків, що 28 грудня брав участь у конфлікті з журналістом «Дорожнього контролю» Ярославом Порадою, подав на нього зустрічну заяву в міліцію, стверджуючи, що саме він став жертвою побиття.
У ніч з 28 на 29 грудня 2012 року журналіст видання «Дорожній контроль» Ярослав Порада разом з дружиною став учасником конфлікту, в ході якого отримав тілесні ушкодження. Відтак, він звернувся з заявою у міліцію. У коментарі для ZAXID.NET 30 січня журналіст зазначив: «Я вважаю, що існує якийсь тиск на слідчих, тому що вони забувають про існування ст. 296 («Хуліганські дії без видимих на те причин»). Я цієї людини (нападника – ред.) до цього не знав, і вона мене не знала. Вони просто вчинили щодо мене хуліганські дії. Слідство ж бачить просто нанесення тілесних ушкоджень».
Також журналіст розповів про свої підозри, що в нападі на нього могли бути зацікавлені працівники ДАІ м. Львова. Так, Ярослав Порада зазначив, що один його знайомий водій під час розмови з працівниками ДАІ загадав його прізвище, у відповідь на що почув: «Порада вже своє отримав». «У день, коли мені нанесли побої, я ходив у ДАІ знайомитися з матеріалами справи. Замість матеріалів мені принесли стос паперів, які були неналежно оформлені, але в цьому стосі я знайшов зачіпку, як притягнути до дисциплінарної відповідальності заступника начальника ДАІ м. Львова Тараса Конрада. Про це я одразу ж заявив, написав заяву… Досі мені відповідь на це ніхто не надав», - розповів журналіст.
Окрім того, Ярослав Порада зазначив, що помітив у нападі ознаки спланованості. Зокрема, за його словами, автомобіль, в якому сиділи нападники, стояв біля входу в ресторан, де він відпочивав з дружиною, впродовж півгодини. При цьому люди, які були в автомобілі, спілкувалися з двома дівчатами, на яких потім скоїли наїзд (зачепили їх бампером), на це відреагував журналіст і через це виник конфлікт. «Я припускаю, що, можливо, це була побутова ситуація», - зазначив Ярослав Порада водночас.
Також він висловив переконання, що один із нападників, Іван Тицейко (який є довіреною особою нинішнього кандидата в депутати Львівської обласної ради Богдана Хруставчука), всіляко уникатиме кримінальної відповідальності, аби не зашкодити своїй кар’єрі. Так, Ярослав Порада повідомив, що 11 січня Іван Тицейко подав заяву до міліції, стверджуючи, що це він став жертвою побиття.
«Перед тим він зі мною пробував зв’язатися, пропонував кошти, щоб залагодити це питання. Коли він зрозумів, що я гроші не візьму, він подав зустрічну заяву в міліцію, що ми йому розсікли око і запшикали обличчя газовим балончиком. Але якщо дивитися на відео з камер спостереження, чітко видно, що він виїжджає без пошкоджень на обличчі. Він повертається обличчям до камери», - зазначив журналіст.
Начальник ГУ МВС у Львівській області Олександр Рудяк на прохання прокоментувати цю справу для ZAXID.NET сказав: «Ведеться слідство по цій справі. Воно непросте. Днями в мене був пан Ярослав».
Нагадаємо, що начальник ГУ МВС України у Львівській області Олександр Рудяк заявив 25 січня, що підписав розпорядження про звільнення начальника ДАІ Львова Богдана Мицака та ще шести керівників територіальних підрозділів ДАІ. Водночас він порадив журналістам, окрім коментарів про звільнення, розпитати у Богдана Мицака про "набуту власність" та інше.