Відкликати місцевого депутата нереально, – експерт

Сьогодні теоретично відкликати місцевого депутата можна, а реально цей механізм просто не працює. «Сам механізм недосконалий. А організувати весь ланцюг дій і процедур просто неможливо», – вважає голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
Про це він сказав 2 серпня у Львові на круглому столі «Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції».
«Найпростіший приклад уникнути політичної відповідальності, яким страждали усі українські парламенти, це перед виборами змінити закон про вибори, створивши собі ті чи інші преференції. Не виправдав сподівань – змінив закон про вибори, нарізав округи, як потрібно, і знову обирається», – сказав експерт.
З його слів, для представників влади діє політична і кримінальна відповідальність.
«Невиконання обіцянок, невиконання обов’язків – голосувати особисто, ходити на роботу, зрада виборця, зміна політичної орієнтації, за це все має наступати політична відповідальність. За корупційні дії і правопорушення – кримінальна чи адміністративна. Це в ідеалі. Що в нас є в реальності? Коли ми говоримо про кримінальну чи адмінвідповідальність – вона в нас є вибіркова», – наголосив Олександр Черненко.
З його слів, прикладами цього є справи екс-прем’єра Юлії Тимошенко та ректора Податкової академії Петра Мельника.
«10 років відомо, що в Податкову академію без хабара не вступиш. Але сьогодні знайшли два факти. Ми всі розуміємо, наскільки це все робиться вибірково… В країнах розвинених демократій приходить політична відповідальність на наступних виборах: не виправдав сподівання, зрадив – за тебе вже не проголосують. В Україні такі приклади можна порахувати на пальцях – Ющенко, соціалістична партія. В нас виходить, що, не виправдавши сподівань, людина йде в інший округ, змінює партію, або політтехнологи роблять так, щоб люди не знали, що людина робила на посаді», – сказав Черненко.
Як інформував ZAXID.NET, лише троє з 12 нардепів-мажоритарників від Львівщини активно працюють на регіон, вважає депутат Львівської обласної ради Олесь Старовойт. Депутат не назвав їхніх прізвищ, однак зауважив, що інші мажоритарники відмовляються співпрацювати з чинною владою.