11 українських міст отримають від ЄС гранти на загальну суму €8 млн

Європейський Союз надасть 11 українським містам гранти майже на €8 млн на проекти для технічної та фінансової допомоги в реалізації Планів дій щодо стабільного енергетичного розвитку (ПДСЕР) в рамках чотирирічної програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти», повідомили координатори програми на міжнародній координаційній зустрічі представників міст України, Білорусі, Молдови, Грузії та Вірменії у зв'язку із запуском програми.

«Лише в Україні були відібрані 11 проектів і підписані угоди з українськими містами на загальну суму майже €8 млн. Важливо зазначити, що українські міста також співфінансують ці проекти, нехай незначною часткою, але також і власні кошти докладають до цих грантів, щоб це були дійсно спільні проекти», – сказав журналістам координатор сектору «Муніципальна інфраструктура, енергозбереження, Інвестиційний механізм сусідства» (ІМС) представництва ЄС в Україні Сергій Ладний, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

За його словами, загальний запланований обсяг фінансування, який надається містам-учасникам грантів у рамках заснованої на рівні Європейської комісії в 2013 році програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти», становить близько €12 млн. Переможцями програми стали ще вісім проектів: у Білорусі та Молдові (по три проекти), Грузії та Вірменії (по одному проекту).

Загалом обсяг фінансування наданих у рамках проекту «Угода мерів» містам-учасникам грантів на сьогодні сягає €50 млн, додав Ладний.

Зі свого боку керівник програми Ян Ваандерс (Jan Waanders) уточнив, що в рамках зазначеної програми йдеться про надання містам-переможцям на підготовку проектів у сфері енергоефективності та енергозбереження грантів у розмірі від €0,5 до €1,5 млн.

«Модернізація будівель, це, мабуть, головний напрямок, в якому зосереджені проекти», – зазначив він на презентації програми. Крім того, за словами Ваандерса, йдеться про підготовку містами проектів, зокрема, у сфері модернізації систем опалення в будівлях, а також систем вуличного освітлення.

У свою чергу директор департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства як національного координатора в рамках програми «Угода мерів — Схід» Сергій Кушнір нагадав, що реалізація програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» передбачає до 2020 року, зокрема, скорочення містами-учасниками споживання енергоресурсів, а також викидів в атмосферу вуглекислого газу на 20%.

Як повідомлялося, Мінрегіон підписало угоду про співпрацю з ЄК з енергетики в рамках заснованої ЄС «Угоди мерів» і отримало статус національного координатора проекту в кінці січня 2014 року.

«Угоду мерів» заснував Європейський Союз в 2008 році. Вона спрямована на вирішення енергетичних проблем громад європейських міст і кліматичних проблем людства. Спеціальний проект «Угода мерів – Схід» заснована для пострадянських країн у країнах Східного партнерства ЄС.

Підписавши угоду, місцеві та регіональні органи влади беруть на себе зобов'язання підвищувати енергоефективність і нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов'язанням, підписанти угоди прагнуть скоротити свої викиди СО2 більш ніж на 20% до 2020 року, таким чином сприяючи поліпшенню екології та підвищенню якості життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук