13 грудня "Велика Україна" оприлюднить рейтинг корумпованості державних установ Львова
13 грудня політична партія "Велика Україна" оприлюднить результати опитування громадської думки львів’ян "Рейтинг корумпованості державних установ міста Львова. Ефективність антикорупційної діяльності влади". Упродовж цих шести днів - 16-21 листопада - інтерв’юери у десяти найлюдніших місцях Львова пропонували його мешканцям виставляти оцінки рівневі корумпованості державних структур. Загалом опитали більше шести тисяч львів’ян, що становить 1% від загальної кількості виборців обласного центру. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Львівської крайової організації партії "Велика Україна".
"Крім складання рейтингу корумпованих державних установ у місті Львові, опитування мало з’ясувати, як львів’яни оцінюють антикорупційну діяльність влади. Хто з посадовців, чиїм обов’язком є подолання корупції, на думку жителів міста, досяг певних результатів у антикорупційній діяльності та може претендувати на роль відмінника, а хто отримає одиницю, бо сам уособлює корупцію.
За інформацією, отриманою від керівництва партії "Велика Україна", вже опрацьовано більше половини усіх опитувальних анкет. Про "кандидатів на перемогу" в ганебному списку найбільших корупціонерів Львова наразі говорити відмовляються - до закінчення обробки усіх анкет. Проте, як вдалося довідатися прес-службі Львівської крайової організації партії, результати опитування можуть видатися до певної міри несподіваними. Йдеться про те, що, як свідчать вже опрацьовані дані опитування, облизня спіймають ті скептики, які твердили, що в списку державних організацій, які найбільше насолили львів’янам, перед вестимуть, до прикладу, комунальники.
З інформації, яка є в розпорядженні прес-служби ЛКО партії "Велика Україна", однозначно можна зробити висновок, що мешканці древнього Львова виявили досить високий рівень юридичної освіченості. Так, за висновками, які вже зробила експертна група акції опитування громадської думки, львів’яни добре усвідомлюють, що корупція є поняттям значно ширшим, аніж вручення ненаситним чиновникам хабарів.
Люди, які погодилися стати учасниками опитування, радо ділилися з інтерв’юерами думками з приводу шляхів викорінення з життя українців корупційних явищ. Звертає увагу, що здебільшого львів’яни головними причинами існування корупції в державі вважають відсутність покарань (або їх лагідність), кругову поруку чиновників та прикрий стан вітчизняної економіки.
Важливим вважаємо й те, що учасники опитування вважають, що серед основних соціальних причин, які виникають через високий рівень корумпованості чиновництва, є підрив довіри населення до усіх гілок влади; зниження життєвого рівня, а також погіршення життєвого рівня більшості громадян України.
Певне занепокоєння може викликати те, що молоді львів’яни, як правило, набагато терпиміше ставляться до корупції, як повсякденного явища. Мовляв, вона є, це звичайно погано, але що поробиш. Представники старшого покоління, натомість, у більшості випадків про корупцію висловлюються однозначно гостро і негативно. Зате оптимізму додає факт, що переважна більшість опитаних переконані, що хабар чиновникові далеко не завжди сприяє вирішенню якихось проблем", - йдеться у повідомленні.