15 підприємств Рівненщини заборгували 2,4 млн грн зарплати
Під час контрольного заходу ревізори КРУ в Рівненській області виявили, що 15 підприємств, установ та організацій заборгували своїм працівникам з початку року 2,4 млн. гривень заробітної плати.
Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі КРУ у Рівненській області, зокрема, 1,3 млн гривень боргів з оплати праці зафіксовано в діяльності 8 підприємств державного та комунального сектору економіки та 1,1 млн гривень - на 7 суб’єктах господарювання недержавного сектору економіки.
За словами заступника начальника КРУ в Рівненській області Жанни Ковальської, борги із зарплатні зумовлені не лише збитковою діяльністю підприємств, відсутністю обігових коштів, але й неправомірними рішення керівника щодо першочергового спрямування наявних обігових коштів. Наприклад, як засвідчила ревізія в Рівненській геологічній експедиції Північного державного регіонального геологічного підприємства «Північгеологія» станом на 01.06.2010 обліковувались борги з оплати праці майже на 1326 тис. гривень. Однак, ні наявна заборгованість, ні пряме порушення законодавства не стали на заваді тому, аби окремим працівникам підприємства у ревізійному періоді встановлювати вищі, аніж передбачені Галузевою угодою посадові оклади, або вводити окремі посади керівного склади, які також не передбачені угодою.
Схожа ситуація зафіксована ревізорами і в Рівненському кооперативно-державному проектно-вишукувальному інституті „Рівнеагропроект”. Замість того щоб виплачувати заробітну плату працівникам, кошти спрямовувались на сплату податків та платежі до фондів, здійснювались розрахунки з постачальниками та підрядниками, проводились інші не першочергові видатки. Як наслідок, на підприємстві станом на 24.06.2010 обліковувалось 161 тис. гривень боргів з оплати праці, з яких, на час ревізії 155 тис. гривень боргів підприємство уже погасило.
Контрольно-ревізійним управлінням в Рівненській області приділяється особлива увага дотриманню роботодавцями чинного законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати, нецільового використання коштів тощо. Виявлені ревізорами факти порушень скеровуються на розгляд до правоохоронних органів, а стан погашення заборгованості з оплати праці ставиться на контроль.