25 першокурсників Академії сухопутних військ «понюхали пороху»
До теми
Курсанти Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного вправляються у стрільбах на Яворівському полігоні. Для першокурсників-артилеристів практика найбільш хвилююча, адже новачки вперше працюють із бойовою гарматою самостійно.
Гармати на позиціях, хлопці виглядають мішені. У 25 першокурсників ― дебютне вогневе завдання. Протитанкову гармату, яку цілий рік вивчали в теорії, нарешті випробовують на практиці.
«Є певні заходи тактичної підготовки, які вони мають зробити, ― зайняти вогневу позицію, зайняти район зосередження, здійснити марш, відбити напад противника, здійснити заходи підготовки стрільби управління вогнем. Це технічна, балістична, метеорологічна ― дуже багато різних заходів. Але саме сьогодні ці 25 осіб вийшли на етап бойового пострілу. Гармати підготовлені, бойовий порядок зайнятий і от з дев'ятої години ранку вони потихеньку виконують завдання», ― розповідає начальник факультету ракетних військ і артилерії Академії Ярослав Весельський.
Хлопці кажуть: така практика їм подобається. Майже всі в один голос запевняють, що артилеристами хотіли бути з дитинства. До пострілів можна звикнути, а, зрештою, страшно лише спостерігати.
«Я стріляв два снаряди і два влучив у ціль, ― каже курсант Дмитро. ― Було спочатку якесь переживання, щось таке хвилююче, але зробив перший постріл, переконався, що все нормально».
Кожного, хто вперше влучив в мішень, кличе до себе офіцер. Не на розмову, на посвяту. Адже, якщо вже понюхав пороху, то справжній артилерист. То ж спершу до носа новачку підносять гільзу від снаряда та обмазують йому обличчя порохом.
«Це таємниця, про це ніхто не каже, поки не вистрелить перший раз, ось я перший раз вистрелив. Мене посвятили, тепер я справжній артилерист», ― радіє першокурсник Вадим.
Однак, помазують порохом не всіх. Серед першокурсників чимало хлопців із бойовим досвідом. Так, сержант Олександр Герасимов за плечима має вже три роки служби в артилерії. Побував і на сході. Але вирішив стати офіцером і вступив до Академії. То ж тепер ділиться досвідом із молодшими однокурсниками.
«Як одне зробити, як краще друге, щоб було швидше корисніше, як точніше попасти в ціль», ― каже Олександр.
Загалом за три дні таке польове хрещення пройдуть 75 першокурсників. Особливо влучні отримають відмінні оцінки.