3 мільйони гривень на медичне обладнання європейського рівня
У Львівській міській лікарні швидкої допомоги 16 листопада відрили реабілітаційне відділення, яке, чи не єдине в Україні, може похвалитися інноваційним обладнанням
Закупила його енергетична компанія ДТЕК, що вже вкотре втілює схожі медичні проекти разом з міською владою в рамках Декларації соціального партнерства.
Нове відділення призначене для відновлення рухових функцій після паралічів, інсультів, черепно-мозкових травм. За статистикою, людей, що потребують такої допомоги з кожним роком і в світі, і в Україні, стає все більше. Відтепер у лікарні швидкої медичної допомоги за рік реабілітаційне лікування пройде близько 1000 пацієнтів. Шанси поставити цих людей на ноги та повернути їм працездатність коливаються в межах від 20 до 70 відсотків. Та з новим обладнанням, закупленим для відділення компанією ДТЕК, вони однозначно стали вищими.
Тренажер для відновлення балансу, модуль активної реабілітації Guldmann, три мотомеди, три спеціальні реабілітаційні клітки, тренажер для пасивної розробки колінного суглобу і спеціальні тракційні столи, що мають аж 50 програм, дозволять значно прискорити процес відновлення рухових функцій. А це означає, що людина зможе швидше повернутися до активного життя.
«Без компанії ДТЕК ми не могли би втілити цю нашу багаторічну ідею, — говорить лікар з фізичної реабілітації новоствореного відділення Олег Білянський. — Вся апаратура, яку ми використовуємо тут є унікальною, це дороге обладнання, яке мало яке відділення може собі дозволити. Воно нам допомагає відновити функції руху пацієнтів, розвинути втрачені функції чи набути нових рухових навичок».
Дію новітніх тренажерів зараз випробовують на собі вже 15 пацієнтів, загалом же нове відділення розраховано на 24 людини. Комплексна реабілітація — фізична, психологічна та працетерапія — спрямовані на ефективне відновлення дієздатності пацієнта. Якраз таку мету і ставила перед собою компанія ДТЕК і закуповуючи нове обкладання, і допомагаючи місту в інших медичних проектах.
«Загалом з 2011 року ДТЕК реалізував усі заплановані проекти у сфері охорони здоров’я у місті Львові на загальну суму 7,8 мільйонів гривень — говорить керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Енерго Вікторія Гриб. — Ми працюємо разом з Управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради, щоб подивитися які проекти дійсно потрібні, що ми можемо зробити такого, щоб допоможе лікарням розвиватися. І якщо ми такою співпрацею допомогли врятувати чиєсь життя, то це того варто».
Компанія ДТЕК і надалі буде продовжувати співпрацю з міською владою у сфері охорони здоров’я, виявляючи найбільш потребуючих та спрямовуючи кошти на допомогу медичним закладам. Адже в ДТЕК переконані — тільки такі спільні дії і бізнесу, і громад, і влади є запорукою позитивних зрушень і в медицині, і в суспільстві загалом.