98% львів’ян вчасно оплачуть за тепло та гарячу воду за двоставковим тарифом
98% львів’ян вчасно розраховуються за спожите тепло та гарячу воду. Про це 24 травня під час прес-конференції повідомив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
О.Синютка також зазначив, що через недоліки інформаційної політики попереднього періоду у масовій свідомості склалося викривлене враження про двоставковий тариф на тепло, мовляв, «у зимовий період оплачують за спожиту теплову енергію, а в літній - незрозуміло за що».
Перший заступи міського голови заявив, що двоставковий тариф, з досвіду чотирьох років його практичної дії, дає можливість покращити комфорт мешканців, але не несе для них додаткового фінансового навантаження. За словами О.Синютки, за двоставковим тарифом мешканець впродовж року оплачує таку ж суму, яку б платив за одноставковим тарифом, просто є різна динаміка по місяцях.
«Ми взяли для розрахунку трикімнатну квартиру з опалювальною площею 60 кв м у Львові на вул. Роксолани, 65а. Розрахунки показують, що фактичні витрати кожного мешканця не залежать від виду тарифу. За одноставкового тарифу за рік набігає 2 тис. 394,6 грн, а за двоставкового – 2 тис. 392,37 грн, просто по-іншому розбивається за місяцями, – прокоментував О.Синютка. – Так, за одноставкового тарифу у грудні, січні, лютому треба було б платити 443-473 грн, у березні і листопаді - по понад 300 грн, у квітні і жовтні – 178, і не було б нарахувань з травня до вересня. За двоставкового тарифу у зимові місяці плата становить 347-365 грн, тоді як у згадувані теплі місці – 78 грн.
Він додав: «Врешті мешканці самостійно визначають і обирають зручний графік оплати, що передусім залежить від їхнього фінансового стану. Навпаки, вважаю, що застосування двоставкового тарифу є зручним. Не маючи нарахувань у літній період за одноставкового тарифу, людина у травні, червні, липні і вересні в разі, якщо не може оплатити всю суму взимку, платитиме ці гроші. При цьому доведеться платити і пеню, а за розтермінування впродовж року така пеня не виникає».
Тим часом, за словами О. Синютки, застосування двоставкового тарифу є більш вигідним для «Львівтеплоенерго» і «Залізничтеплоенерго», маючи рівномірні надходження впродовж року, вдається значну суму (35% від коштів, які платять мешканці) скеровувати на ремонти мереж. Як наслідок, за 4 роки роботи за двоставковим тарифом кількість коштів, що скеровуються на ремонти зросла на 55%. За цей же період кількість поривів у мережах зменшилася на 86%.