АМКУ відкрив справи проти 72 учасників фармацевтичного ринку
Антимонопольний комітет України (АМКУ) відкрив 72 справи проти учасників фармацевтичного ринку у зв’язку із підвищенням цін на ліки «протигрипової» групи. Про це 10 листопада на брифінгу повідомив в. о. голови АМКУ Олександр Мельниченко.
Як зазначив О. Мельниченко, справи про порушення фармацевтами конкуренційного законодавства розглядаються відділеннями Комітету в усіх регіонах, крім міста Севастополя, де ціни на медикаменти залишаються стабільними з жовтня цього року. Найбільше справ розслідується у Волинській області – 8, у Рівненській – 6, у місті Києві і Київській області – 9.
Також, за словами в. о. голови АМКУ, вимагає у 1627 гуртових і роздрібних фармацевтичних підприємств знизити ціни на ліки і медичні засоби до рівня, що діяв станом на 23 жовтня цього року. Продовжуються перевірки 5 найбільших гуртових постачальників і 7 найбільших виробників медикаментів.
На сьогодні уже відбулося зниження цін на низку препаратів «протигрипової» групи в окремих регіонах, зокрема у Чернігівській, Львівській та Донецькій областях. Працівники системи органів Антимонопольного комітету продовжують роботу з аптечними мережами і оптовими постачальниками, поведінку яких щодо зниження цін ми враховуватимемо під час прийняття рішень у справах. Штрафні санкції будуть адекватними і залежатимуть від того, чи виконала компанія вимоги Комітету в частині своєї цінової політики», – підкреслив Олександр Мельниченко.
Також керівник Комітету повідомив, що за ознаками бездіяльності у вжитті антиепідеміологічних заходів порушено 4 справи стосовно місцевих управлінь охорони здоров’я. Зокрема, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської областей та міста Хмельницького.
Проте, як інформувало Головне управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, «до компетенції управління не входять питання організації та контролю діяльності аптечних закладів, в тому числі і щодо забезпечення і відпуску останніми населенню лікарських засобів та виробів медичного призначення, визначення цінової політики на медпрепарати тощо».
«До сфери управління ГУОЗ ЛОДА не відносяться не лише приватні, а й комунальні аптечні підприємства, які є самостійними суб’єктами господарювання. Виходячи з наведеного, інформація щодо не вжиття управлінням заходів щодо недопущення та усунення дефіциту лікарських засобів та виробів медичного призначення є безпідставною.», - йдеться в інформації прес-служби Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.