Без вільної Грузії важко будувати вільну Україну, - Ющенко
Екс-президент Віктор Ющенко вважає перемогою демократії результати парламентських виборів в Грузії, на яких 1 жовтня здобула перемогу опозиція.
Про це він заявив на прес-конференції в Полтаві, пишуть "Українські новини".
"Те, що відбулося в Грузії, я вважаю перемогою демократії, хоча, можливо, залишилося кілька пунктів..., від відповіді на які або відсутності відповіді буде залежати національний курс: як внутрішній, так і зовнішній", - сказав Ющенко.
За його словами, 5 жовтня він буде в Грузії вести переговори з сторонами, що перемогли і програли.
"Завтра я буду проводити з ними переговори", - сказав Ющенко.
Він висловив побажання, щоб результат цих виборів не привів до регресу в курсі досягнень свобод і демократичних процесів останніх років Грузії.
За його словами, зараз демократичні процеси в Грузії та Україні є взаємопов'язаними і взаємозалежними.
"Без вільної Грузії важко побудувати вільну Україну і навпаки. Переконаний, без вільної України не буде вільної Грузії... Процеси в Грузії дуже чутливі для ситуації всередині України і для світу в цілому", - сказав Ющенко.
На його думку, зараз 2 країни переживають переломний момент в демократичних та реформаторських процесах останніх років.
"Зараз настав великий іспит в тих процесах, які відбуваються в Україні та Грузії, і мені б дуже хотілося, щоб обидві нації розуміли, що найбільш гостро в найближчі 4-5 років буде стояти питання нашого національного буття", - зазначив він.
Ющенко застеріг країни від повернення в простір, з якого вони кілька століть виходили.
Нагадаємо, 1 жовтня в Грузії відбулись парламентські вибори, в яких брали участь 14 партій і два політичні блоки.
Саакашвілі визнав поразку на виборах, зазначивши, що його партія «Єдиний національний рух» переходить в опозицію. Саакашвілі також дав зрозуміти, що має намір запропонувати лідерові «Грузинської мрії» Бедзіні Іванішвілі посаду прем’єр-міністра.
Міжнародні спостерігачі від ОБСЄ, ПАРЄ, Європарламенту і НАТО поширили спільну заяву, в якій йдеться про те, що Грузія зробила важливий крок на шляху проведення вільних виборів, однак, «низку ключових питань ще належить вирішити».
Посол США в Росії Майкл Макфол, який привітав Іванішвілі з перемогою, відзначив внесок Саакашвілі в демократичний розвиток Грузії.
Російський прем’єр Дмитро Медведєв, коментуючи підсумки голосування у Грузії, зауважив, що вони свідчать про прагнення громадян цієї країни до змін.