Більшість жителів Донбасу вважають, що приєднання Криму до Росії було законним
Майже 70% українців упевнені, що Крим треба повернути Україні, а понад 40% виступають за негайний початок вирішення цього питання
Майже 70% українців вважають Крим територією України.
про це свідчать результати соціологічного дослідження, оприлюднені директором фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Іриною Бекешкіною на прес-конференції у вівторок, 3 березня, повідомляє УНІАН.
«В українському суспільстві домінує думка про визнання Криму територією, анексованою РФ, – такої позиції дотримуються 69% громадян», - зазначила вона.
За її словами, лише 14% громадян визначають Крим як територію Росії, причому 8% із них вважають, що включення Криму до складу Росії відбулося абсолютно законним способом, а решта 6% упевнені, що приєднання Кримського півострова до Росії було незаконним.
Крім того, для 10% населення України Крим – це територія, яка не належить ні Росії, ні Україні, а ще 8% не змогли чітко визначити свою позицію щодо статусу Криму.
В той же час більшість жителів України вважає, що питання про повернення Криму до складу України ставити необхідно, при чому більша їх частина вказує на необхідність робити це вже сьогодні.
«Більшість жителів України (69%) вважає, що питання про повернення Криму до складу України ставити необхідно, при чому більшість з них (42,5%) вказують на необхідність робити це вже сьогодні, оскільки Крим – анексована територія, на якій проживають українці та татари, котрі потребують захисту. Ще 27% вважають, що загалом порушувати це питання треба, але не зараз», – зазначила вона.
За словами Бекешкіної, єдиним регіоном України, де понад половина населення не вважає доцільним повертати Крим до складу України, виявився Донбас: 39% жителів регіону пояснюють це тим, що жителі Криму скористалися своїм правом на самовизначення і ще 16,5% вважають, що Крим завжди був російською територією, яка до складу України у 1954 році була передана незаконно.
Водночас 37% жителів Донбасу підтримують ідею порушувати питання про повернення Криму, із них 15,5% вважають, що це - нагальне завдання і його треба вирішувати без жодних відтермінувань, а ще 21,5% думають, що з активним вирішенням цієї проблеми можна зачекати.
Дослідження проведено фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно з соціологічною службою «Ukrainian sociology Service» з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року.
Всього опитано 4413 респондентів (по 400 в усіх регіонах України, на Закарпатті та Буковині – 401, в Центрі – 402, на Поліссі – 410). Опитування в Луганській області та анексованому Криму не проводилось. В опитуванні застосовувалась квотна вибірка. Максимальна похибка вибірки по кожному регіону не перевищує 5%.
Як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.
18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».
21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.
2 липня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що збитки, завдані Україні анексією Криму, склали 1 трлн 180 млрд грн.