Через тиждень МВФ розгляне питання щодо України
Згідно з анонсом, оприлюдненим на сайті Міжнародного валютного фонду (МВФ), 16 грудня має відбутися засідання Ради директорів МВФ, на якому обговорять результати постпрограмного моніторингу виконання програми stand-by, відкритої для України у 2010 році.
Водночас пункту про надання нових кредитів Україні в порядку денному немає. У цей же день директори МВФ розглянуть і питання кредитування Буркіна-Фасо.
Напередодні міністр доходів та зборів Олександр Клименко в ефірі ТСН заявив, що Київ отримав від МВФ "позитивні сигнали" і що найближчим часом у переговорах двох сторін можна очікувати "реальних результатів".
Він уточнив, що "позитивний сигнал" стосується "тарифної політики і того механізму, про який ми говоримо, – не підвищувати тарифів". Він також заявив, що в Києва склалося враження, що цього разу аргументи українського уряду почули в МВФ.
Результати нинішніх переговорів стануть відомі за "один-два тижні", заявив міністр доходів та зборів.
Раніше постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше заявляв, що узгодження конкретної суми нової фінансової допомоги Україні залежатиме від втілення такої економічної політики, яка усувала б бюджетні диспропорції та стимулювала б зростання української економіки.
Як заявляв прем'єр-міністр України Микола Азаров у парламенті, коментуючи рішення уряду призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС, "останньою краплею" для ухвалення такого рішення був лист від МВФ, у якому фонд наполягав на виконанні Києвом трьох умов: підвищення тарифів на газ, лібералізація валютного курсу та скорочення бюджетних видатків. Проте всі три умови, як наголосив прем'єр, а згодом і президент Янукович, є абсолютно неприйнятними для української влади з огляду на скрутну економічну ситуацію.
Втім, більшість незалежних експертів вважає, що виконання умов МВФ при розумному їх впровадженні не призвело б до негативних наслідків, а навпаки, дозволило б оздоровити державні фінанси України.
Остання програма кредитування України, розрахована на два роки, була відкрита МВФ у 2010-му. Формально вона завершилася в жовтні поточного року.
З кредитної лінії на загальну суму 15,5 млрд доларів Україна отримала лише два транші в обсязі 3,4 млрд доларів, і обидва – ще у 2010 році, після чого надходження нових порцій кредиту припинили, бо Київ перестав виконувати умови кредитної угоди, укладеної з МВФ.