Чистий збиток «Нафтогазу» зріс удвічі
НАК "Нафтогаз України" в січні-березень 2013 року збільшила чистий збиток за міжнародними стандартами фінансової звітності в 1,9 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року - до 7,749 млрд гривень.
Згідно з повідомленням компанії в системі розкриття інформації НКЦПФР, її чистий дохід за перший квартал скоротився на 31,4% (на 12,214 млрд гривень) - до 26,688 млрд гривень.
"Нафтогаз" у січні-березень 2013 року збільшив валовий збиток в 2,8 разів (на 2,841 млрд гривень) у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року - до 4,524 млрд гривень.
Як повідомлялося, "Нафтогаз України" у 2012 році за українськими стандартами бухгалтерського обліку отримала чистий збиток у розмірі 10,271 млрд гривень, тоді як 2011 держхолдинг завершив з чистим прибутком 7,763 млрд гривень.
У 2012 році "Нафтогаз" скоротив дохід на 9,9% або на 10,7 млрд гривень до 97,42 млрд гривень.
"Нафтогаз України" є монополістом з транспортування газу транзитними газопроводами, монополістом з транспортування нафти нафтопроводами, а також найбільшим видобувачем газу і найбільшим видобувачем нафти в Україні.
Нагадаємо, Кабмін пропонує Раді дозволити приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», що здійснюють діяльність із транспортування газу магістральними трубопроводами й зберігання його в підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених у результаті їх реорганізації.
Згодом екс-голова Фонду державного майна (1998-2003 роки) Олександр Бондар заявив, що Україна не продасть ГТС, а просто віддасть її Росії.
22 лютого 2013 року президент Віктор Янукович під час програми «Діалог з країною» заявив, що Україна не продаватиме свою газотранспортну систему в разі створення газового консорціуму.
Віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко на щорічному енергетичному форумі інституту Адама Сміта заявив, що українська ГТС залишиться у державній власності.
Раніше екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник сказав, що Росія навряд чи зможе транспортувати газ до Європи без українських газосховищ, тому заяви про те, що українська ГТС у майбутньому стане Росії непотрібна – це політичний тиск для того, що заставити Україну вступити у Митний союз.
Газотранспортна система України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів - 22,2 тис. км і газопроводів-відведень - 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) становить 1 449.