Для хворих на ботулізм у Львові знайшли вакцину

СуспільствоІрина Ващишин, 26 червня 20159930
Для хворих на ботулізм у Львові знайшли вакцину

Троє пацієнток обласної інфекційної лікарні у Львові, які захворіли на ботулізм, почуваються вже значно краще. Медики змогли ввести їм вакцину, яку до лікарні передали журналісти одного з київських телеканалів. Препарат був закордонного виробництва і для його введення в лікарні з хворими навіть уклали юридично оформлену угоду. Це, власне, і врятувало їх життя.

Як повідомила в.о. завідувача 4-го відділення інфекційного лікарні Ірина Пестушко, зараз пацієнтки вже можуть самостійно ковтати їжу, у них також відновлюється мова та інші функції.

Нагадаємо, на початку тижня до лікарні потрапила сім`я з Яворівського району. Матір, двоє її доньок та хлопця однієї з дівчат госпіталізували з ознаками ботулізму. Хлопця не врятували. Стан інших пацієнток погіршувався, одну з них навіть перевели до реанімації.

А все через те, що вже близько року до лікувальних закладів України не постачають протиботулінічної сироватки. Без неї, кажуть лікарі, летальність при ботулізмі становить 80%.

«От як тільки хворі поступають, їм повинна вводитись полівалентна протиботулінічна сироватка, якої, на жаль, в Україні немає. Її не закупляють, і вона не зареєстрована як лікарський препарат. Це приблизно з моменту початку війни. Тоді в нас ще були якісь старі запаси, то ми їх вводили, а після того вже не вводили препарату», – розповів лікар-інфекціоніст обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін.

Раніше протиботулінічну сироватку закуповували за кордоном, здебільшого в Росії. Та цього року Міністерство охорони здоров`я чомусь не зробило перереєстрації цієї вакцини і лікарні перестали її отримувати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук