Для України ідеально мати вихід на євразійський і європейський ринки, – ЄБРР
Українська економіка перебуває у вразливому стані, але зможе підвищити конкурентоспроможність, якщо уряд здійснюватиме реформи, долатиме корупцію і запроваджуватиме принципи верховенства закону, щоб захищати права на власність. Таку думку висловив головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку Олександр Пивоварський, який відповідає за регіон Східної Європи та Кавказу.
На його думку, такі кроки мали б залучити більше зовнішніх інвестицій. Одним із чинників, який мав би сприяти економічним перетворенням в Україні, вважає Пивоварський, може стати залучення до зони вільної торгівлі з Європейським союзом, якщо в листопаді буде підписана відповідна угода.
«Ідеально добре було б, щоб Україна мала вихід і на євразійський ринок, і на ринок Європи, – наголосив Олександр Пивоварський, – Чим відрізняються ці дві пропозиції, це тим, що Євросоюз пропонує не лише вихід на ринки, а й низку різних структурних реформ, які повинні перетворити Україну на сучасну європейську країну... У цьому є величезний плюс. У середньому, країни Євросоюзу мають дуже добре інституційне середовище, верховенство права, захист інвесторів, величезний ринок, що в 10 разів більший, ніж ринок євразійський, тому це буде величезний плюс для України».
Нагадаємо, президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді.
17 квітня канцлер Німеччини Анґела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом зазначила, що Україна ще не готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС, оскільки потрібно ще подолати "цілу низку проблем".
25 квітня міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Микола Ваммен після зустрічі із президентом України Віктором Януковичем заявили, що Європа не має остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити.
Додамо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум підписано 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова. Прем'єр Росії Дмитро Медвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перешкоджатимуть інтеграції до ЄЕК.
Як повідомляв ZAXID.NET, 24 березня Микола Азаров в інтерв`ю російському телеканалу «Мир» заявив, що Україна має намір одержати статус спостерігача в Митному союзі. 21 березня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.