До Львівського протезного заводу пустять автобус, який сполучить вокзали і лікарні
До теми
Для клієнтів Львівського протезного заводу потрібний зручний доїзд і низькопідлоговий автобус. Як саме це зробити ― вирішували безпосередньо на підприємстві. На зустріч запросили як представників Українського фонду реабілітації інвалідів, так і міських посадовців та депутатів.
На обліку Львівського протезного заводу нині 70 тисяч клієнтів з цілої західної України. Для більшості із них навіть по місту дістатись до підприємства чималий клопіт.
«Ми маємо на підприємстві сервісний центр, ми маємо цех ортопедичного взуття, цех протезно-ортопедичних виробів і стаціонар первинного протезування. Тобто потреба добирання до нашого підприємства людей з особливими потребами стоїть», ― повідомив директор Львівського протезного заводу Сергій Суязов.
Йдеться про те, аби до підприємства їздив спеціальний автобус, а територія довкола була пристосована для проїзду візком.
«Тут потрібно прорахувати правильно всі точки розвороту великих автобусів, спеціальний підхід і під’їзд до протезного заводу, облаштування тротуарних доріжок, облаштування зупинки автотранспорту», ― наголосила голова Залізничної райадміністрації Надія Банах.
«Перевезення людей з інвалідністю до протезного заводу варто було б внести в обласну концепцію розвитку транспорту, адже клієнтами заводу є не лише львів’яни. А таких людей стає все більше, в нас в країні йде війна. Є люди, які потребують більшої уваги. Я думаю, що це треба терміново вирішувати. І обов’язково знайти реальні можливості і фінансові, і можливості транспортними засобами», ― зазначив голова депутатської комісії з питань ПЕК, транспорту і зв'язку у Львівській облраді Михайло Сидорович.
Зараз найголовніше вирішити, хто відшкодує ці пільгові перевезення. І звісно ж знайти низькопідлогові автобуси.
«Я просто не користаю таким звичайним міським автобусом. Я або таксі беру, або якимось іншим способом. Бо то тільки приниження людської гідності. А так мав би бути такий специфічний маршрут. Можливо, він не буде таким, щоб забезпечував касу. Але то зробити треба», ― наполіг керівник ЛОО Українського фонду реабілітації інвалідів Ярослав Грибальський.
Важливо, аби маршрут охопив усі місця, звідки люди можуть їхати до протезного заводу.
«Ми розглядали можливість ― це залізничний вокзал, це центр міста, це АС Західна, АС №2, Стрийський автовокзал, приміський обов’язково. Тобто такі точки, де люди з’їжджаються. Власне в АТП-1 є на сьогоднішній день два низькопідлогові автобуси дев’ятиметрові закордонного виробництва для перевезення візочників в основному. Планується для перевезення один автобус, другий ― в резерві», - розповів в.о. начальника міського управління транспорту Олег Партика.
Якщо у створенні нового маршруту міська та обласна влада зможуть об’єднатися, можливо, до осені він запрацює.