До Євро-2012 в Україні реформують державні та комунальні ЗМІ
Сьогодні, 20 червня, Кабінет Міністрів України ухвалив розроблений Мін’юстом проект Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”. Законопроект виноситься на розгляд Верховної Ради України. Відповідне рішення прийнято сьогодні під час засідання Кабміну.
Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, проект визначає способи реформування друкованих засобів масової інформації, а також випадки безоплатного надання приміщень та майна юридичним особам, що виконують функції редакцій друкованих засобів масової інформації у процесі реформування. Законопроектом передбачено соціальні гарантії журналістам редакцій державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.
Реформування передбачається здійснювати в два етапи.
Підготовчий етап розпочинається з дня опублікування Закону. На цьому етапі здійснюватиметься реалізація пілотного проекту для редакцій друкованих засобів масової інформації, які виявили бажання взяти в ньому участь. Перелік таких редакцій затверджує Кабінет Міністрів України за поданням Національної спілки журналістів України, погодженим з центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сфері.
Основний етап розпочинається через два роки після введення в дію Закону. На цьому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації. Закон визначає кілька способів. Зокрема, вихід органів державної влади та органів місцевого самоврядування зі складу засновників ЗМІ, перетворення ЗМІ в офіційні друковані видання, реорганізація редакцій шляхом утворення членами колективу господарського товариства або припинення випуску ЗМІ та діяльності редакції.
Журналістам реформованих редакцій, що досягли пенсійного віку та мають не менше 20 троків страхового стажу на посадах журналістів у державних і комунальних друкованих ЗМІ, стаж роботи зараховується до стажу державної служби, пенсії нараховуються із застосуванням порядку нарахування пенсії державному службовцю.
Друковані засоби масової інформації, які не будуть реформовані до 1 січня 2012 року, припиняють свою діяльність.
Олександр Лавринович зазначив, що законопроект розроблений на виконання зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи. Передбачається, що ухвалення Закону сприятиме становленню економічно незалежних друкованих засобів масової інформації, створенню незалежних умов їх діяльності. Це, у свою чергу, сприятиме покращенню інформаційного забезпечення громадян України.