Дрогобич першим в Україні запровадив запис до школи за технологією Blockchain

Усі заявки батьків щодо запису дітей до навчальних закладів будуть вноситись у базу даних, захищену від фальсифікації

СуспільствоАндрій Стець, 20 березня 201910450
Всі заяви до перших класів, які подані станом на березень вже внесені у систему

Міська рада Дрогобича запустила в публічне тестування запис до середніх навчальних закладів міста на основі технології Blockchain. Про це пише «Економічна правда» з посиланням на керівника проекту Станіслава Гайдера.

Як пише сайт, відтепер усі заявки батьків щодо запису дітей до навчальних закладів будуть вноситись у базу даних, захищену від фальсифікації.

«Всі заяви до перших класів, які подані станом на березень вже внесені, а наступні заяви батьки можуть вносити і перевіряти самостійно. У квітні плануємо впровадити таку ж базу по дитячих садках, саме зараз відбувається тестування системи», – заявив Гайдер.

За його словами, технологія Blockchain повністю забезпечує прозорість процесів в освіті.

«Система побудована так, що надійно захищає персональні дані заявника і дитини…З цією системою ми усуваємо корупційні ризики: директор школи надає освітні послуги, а не приймає рішення, хто потрапить в клас, а хто – ні», – пояснив Гайдер.

Як повідомляється, раніше виконком Дрогобицької міської ради ухвалив рішення про переведення запису до навчальних закладів на базу технології Blockchain.

Наразі відділ інформаційних технологій та аналізу виконкому розробляє дорожню мапу використання технології Blockchain і в інших сферах міста, які знаходяться у віданні місцевого самоврядування. Зокрема мова йде про переведення реєстрацію заяв на отримання земельних ділянок на Blockchain, реєстр комунального майна, договорів та ін.

До слова, нещодавно Дрогобич повторно посів 1 місце в рейтингу прозорості 100 найбільших міст України від Transparency International Ukraine з показником 86,9 балів зі 100 можливих.

Серед рекомендацій щодо поліпшення цього показнику від експертів міжнародної організації у сфері освіти було зокрема: «Надати можливість записувати дітей в школи, на гуртки, секції, музичні та художні школи, клуби та інші позашкільні заходи через інтернет та відслідковувати рух поданої заявки, чергу, послуги, ціни та тарифи тощо».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук