Екс-губерантор Львівщини Янків тепер опікується питаннями зовнішньої політики і безпеки України
"Третій місяць я працюю в системі РНБО. Працюю радником в Національному інституті проблем міжнародної безпеки РНБО, який займається розробкою концептуальних засад, аналітики щодо проблем зовнішньої політики, проблем міжнародної безпеки, участі України в різноманітних угрупуваннях, утвореннях. Цю пропозицію я сприйняв з великою приємністю, тому що я науковець, і маю можливість працювати за спеціальністю, розвиватися", - заявив сьогодні, 11 січня, у коментарі ZAXID.NET колишній голова Львівської облдержадміністрації Мирон Янків.
М.Янків вважає, що зовнішньополітичні пріоритети України не змінилися. "Різко з 1 січня нічого не може змінитися лише тому, що це 1 січня. - прокоментував він - Україна далі відпрацьовуватиме вектор руху до інтеграції в Євросоюз, до членства в СОТ, буде поглиблювати участь в Організації чорноморського економічного співробітництва, Україна далі зацікавлена щодо зміцнення ГУАМ. Україна разом із партнерами по ГУАМ є ініціатором створення так званої Чорноморсько-Балтійської дуги, тобто посилення співпраці із понад 27 країнами Балтійського моря, у тому числі скандинавськими, які є Північною Європою".
Щодо стосунків із Росією, то на думку М.Янківа основними завданнями на 2008 рік мають бути "відпрацювання напрямків в енергетичній безпеці та вирівнюванні зовнішньо-торгівельного балансу, який є негативним". Він додав: "Я сподіваюся, що у програмі дій уряду, яка має бути представлена найближчими днями Президенту і Верховній Раді, енергетичні пріоритети будуть чітко визначені. Тому що Росія для нас, перш за все, енергетичний партнер. Я б не сказав, що зараз є якісь драматичні моменти. Я думаю, що Росія як була для нас основним постачальником енергоресурсів, так і буде. Проте дійсно необхідно відпрацювати взаємовигідну модель стосунків, де були б закладені мотиваційні механізми як для Росії, так і для України".
Крім цього, за його словами, Україна зацікавлена у розбудові енергетичних мостів постачання в Європу електроенергії. "Обговорюється розширення так званого Бурштинського енергетичного острова, підключення до нього нашої Добротвірської ТЕЦ. У споживанні української електроенергії зацікавлені і Білорусь, і країни Балтії: Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, - зазначив М.Янків - Тому з Росією далі буде йти прагматична, конструктивна робота. Ми зацікавлені, щоб стосунки з Росією розвивалися як добросусідські, товариські і стратегічні".