Епідемія грипу. На Західній Україні померло понад 30 людей
У Західній Україні від пневмонії, за офіційними даними, померло 34 особи. Медики зазначають, що коли б хворі вчасно звернулися до них за допомогою, їх удалося б врятувати.
Однак на Прикарпатті впродовж 23-27 жовтня загальна кількість звернень людей зі скаргами на респіраторні розлади на Прикарпатті сягла 9,5 тис., половина захворілих – діти віком до 14 років, третина – школярі. В області зареєстровано 6 летальних випадків від негоспітальної двобічної пневмонії як ускладнення гострої респіраторної інфекції. 29 жовтня влада Прикарпаття оголосила карантин у вишах, школах дитячих садочках обласного центру.
На Тернопільщині від невідомого вірусу померло 12 людей, ще 17 – у вкрай важкому стані. Зважаючи на складну ситуацію із захворюванням на ГРВІ, СЕС прийняла рішення продовжити карантин у Тернополі ще на 14 днів.
У Львівській області від інфекції померло 10 осіб. Зокрема на 29 жовтня в області від інфекції померло 10 осіб: 5 львів’ян, 3 мешканців Дрогобицького району та двоє – міста Дрогобич. Цього ж дня, губернатор Львівської області Микола Кміть підписав розпорядження про запровадження в області та Львові карантину.
У Рівненській області на 29 жовтня від ГРВІ померло 2 людей: 28-річна жінка у Костополі та працівник рівненського телебачення "Сфера-ТВ" у Рівному. Влада Рівного закликає мешканців робити щеплення від грипу, тоді як головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги Львова Мирон Борисович заявляє протилежне. "Проводити вакцинацію після того, як розпочалась епідемія – шкідливо. Це знизить природну вірусоопірність організму і може сприяти появі грипу важкої стадії лікування", – запевняє експерт.
На Буковині офіційно зареєстрованого 3 летальні випадки. Усі хворі померли від легеневої недостатності. Загалом у Чернівецькій області з початку епідемічного сезону на 28 жовтня захворіло 6 тис. осіб, половина з яких – діти.
На Закарпатті теж зареєстрований 1 летальний випадок. Головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк на прес-конференції заявив, що людина, яка померла у Воловці, мала клінічно подібні симптоми до грипу А(H1N1). Відомо, що хворий, що помер, займався перевезенням робітників у Росію і часто бував за межами Закарпаття, він вже хворим поїхав у Росію, і хворим повернувся в Україну, тобто хвороба у нього була задавнена. Він звернувся у стаціонар з легеневою і серцевою недостатністю та помер від набряку легень. Водночас в обласному центрі епідеміологічного порогу не досягнуто, епідемію не оголошено, бо за тиждень було зафіксовано тільки 4 тисячі звернень, а не 7 тисяч, що може бути підставою для оголошення епідемії.
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко розпорядилася на засіданні уряду виділити додаткові кошти зі Стабілізаційного фонду для попередження поширення вірусного захворювання в країні. Зазначимо, що з бюджету для попередження поширення вірусного захворювання уже було витрачено 50 млн грн. Усі ці кошти, за словами кандидата в президенти України, були освоєні для того, щоб попередити будь-які спалахи епідемії.
Нагадаємо, що пневмонія – це запалення легеневої тканини. Спричинюється головним чином мікроорганізмами, зокрема пневмококом. Інша назва – запалення легень. Ознаки хвороби – гостре інфекційне захворювання, переважно бактеріальної етіології, яке характеризується вогнищевим ураженням респіраторних відділів легень та наявністю внутрішньоальвеолярної ексудації.