ESET виявила в Україні новий вірус, схожий на той, що знеструмив Івано-Франківщину в 2015 році

Найімовірніше, за GreyEnergy стоїть Головне розвідувальне управління РФ

СуспільствоАндрій Стець, 17 жовтня 20183030
Шкідлива програма поширюється за допомогою фішингових листів і через скомпрометовані публічно доступні web-сервери

Експерти антивірусної компанії ESET виявили ознаки підготовки до нової хакерської атаки на українські енергокомпанії.

Як інформує LB.ua з посиланням на офіційний блог компанії, новітня шкідлива програма GreyEnergy за функціоналом схожа на вірус BlackEnergy, який раніше використовували в атаках на український енергетичний сектор і призвів до блекауту на Івано-Франківщині у 2015 році.

На думку фахівців, GreyEnergy може вважатися наступницею BlackEnergy через низку причин: обидва сімейства мають подібну модульну структуру, використовують схожий метод зв'язку з серверами управління через вузли Tor і атакують компанії, які причетні до енергетичної сфери та критичної інфраструктури (обидва сімейства були зауважені на системах українських енергетичних підприємств, і принаймні одна з жертв GreyEnergy була заражена BlackEnergy).

Поява GreyEnergy збігається з періодом зникнення BlackEnergy, це може свідчити про те, що організатором обох кампаній є одне і те саме угруповання.

Повідомляється, що найімовірніше, за GreyEnergy стоїть Головне розвідувальне управління Російської Федерації.

Шкідлива програма поширюється двома методами: за допомогою фішингових листів і через скомпрометовані публічно доступні web-сервери. За допомогою GreyEnergy кіберзлочинці збирають конфіденційну інформацію, таку як облікові дані.

У той же час експерти не розкрили назви постраждалих фірм, але відомо, що під атаку потрапили Україна та Польща. Представники кіберполіції України підтвердили факт здійснення атак. Польська влада ніяк не прокоментувала ситуацію.

Видання зазначає, що у 2015 році хакери атакували за допомогою BlackEnergy щонайменше три обленерго («Прикарпаттяобленерго», «Чернівціобленерго» і «Київобленерго») і змогли залишити без світла значну частину Івано-Франківської області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук