Триває 21-й Форум видавців, який відкрився 11 вересня. Загалом протягом чотирьох днів на Форумі заплановано 960 різноманітних подій. Щоб легше було орієнтуватися у цьому калейдоскопі ми спробували відібрати ті, які бажано не пропустити.
11:00 - Публічна розмова з Оксаною Забужко "Михайло Коцюбинський - естет, європеїст, літературний менеджер? 150 років від дати народження". Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка, (вул. Драгоманова, 5)
11:30 - Дискусія "Жінка на Євромайдані: (не)видима сила". Королівська трапезна Львівського історичного музею (пл. Ринок, 6). Учасники: Ірина Славінська, Наталка Сняданко, Ірена Карпа, Лариса Денисенко
12:00 - Дискусія: «Як говорити з дітьми про революцію і війну». Презентація книги: Христина Лукащук. «Казка про Майдан». Книгарня Є (просп. Свободи, 7)
12:00 - Творча зустріч з Мартіном Поллаком. Палац мистецтв, Кав'ярня Meridian Czernowitz
Мартін Поллак — відомий австрійський письменник, публіцист, перекладач. Вивчав філологію та історію країн Східної Європи в університетах Відня, Варшави, Югославії. 1987 р. розпочав співпрацю з впливовим німецьким журналом «Шпігель», був кореспондентом журналу у Відні й Варшаві. Паралельно займався перекладами з польської. З 1998 р. — вільний літератор. Основні твори так чи інакше торкаються проблематики Центральної та Східної Європи, в тому числі долі східноєвропейського єврейства.
На Форумі видавців презентує роман «Мрець у бункері». «Форум видавців є своєрідним самовизначенням України і символом того, що країна працює і розвивається», – вважає Мартін Поллак.
13:00 - Зустріч з відомим французьким письменником та філософом Паскалем Брюкнером. Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка.
Ім’я Паскаля Брюкнера, близького до «нових філософів», стало відомим широкому загалу наприкінці 1970-х років після того, як він опублікував у співавторстві з філософом Аленом Фінкелькротом дві книги: «Новий любовний безлад» (1997) та «Пригода на розі вулиць» (1979). Роман «Гіркий місяць» (1981) був та лишається найталантовитішим та найскандальнішим літературним твором письменника. Слава книги зросла після її однойменної екранізації у 1992 році Романом Поланськім.
Перша його книга українською, «Парадокс любові» вийшла у видавництві Грані-Т у 2012 році. Влітку 2014 року у видавництві Темпора побачив світ переклад українською його есе 2006 року «Тиранія каяття: есе про західний мазохізм».
13:00 - Приготування львівського кексу з сиром, який згадується у книзі Генріха Бьолля «Поїзд приїжджає за розкладом». Майстер-клас від кухарів Трапезної ідей. Тераса на Ринку (Кулінарний Майданчик) (пл. Ринок, 1)
14:00 - Презентація книги: норвезька журналістка Осне Саєрстад. Світовий документальний бестселер «Кабульський книгар». Актовий Зал Українського Католицького Університету (вул. І. Свєнціцького,17)
Осне Саєрстад - авторка 5 відомих романів, володарка річної ТВ-премії норвезького телебачення Gullruten за найкращий репортаж з Косово, премії Курта Щорка (Kurt Schork) в галузі міжнародної журналістики, переможець Winner of EMMA (Ethnic Multicultural Media award). З 1993 по 1996 року працювала кореспондентом газети Arbeiderbladet в Росії, де відвідала Чечню під час війни. У 1997 році працювала кореспондентом тієї ж газети в Китаї. З 1998 по 2000 була кореспондентом норвезького телебачення в Сербії, вела репортажі з Косово. У 2001-02 роках вона була кореспондентом в Афганістані і прожила в країні деякий час у будинку однієї афганської сім'ї, після чого написала книгу «Кабульський книгар», яка пізніше стала світовим бестселером і була перекладена на багато мов.
14:00 - Презентація книги: «Історії талановитих людей». Із серії «Теплі історії». Мапа (вул. Галицька, 14).
У цій книжці Ірина зібрала розповіді про тих, хто її надихає: Юрія Андруховича, Ларису Денисенко, Ірену Карпу, Катерину Ботанову, Ольгу Герасим’юк, Андрія Куликова, Івана Леньо, Сергія Лещенка, Юрія Макарова, Мар’яну Садовську та Наталку Сняданко. Усі розповіді доволі різні: про пошуки себе, боротьбу зі страхами, долання перешкод. Учасники: Наталка Сняданко, Ірина Славінська
14:00 - Дискусія "Історичний роман як живий жанр". Здається, сучасна література мало не одержима історичними особами, які оживають у літературних творах. Якою є відповідальність письменників, які використовують історію та реальних осіб як матеріал для своїх оповідей? Готель «Жорж» (пл. Міцкевича, 1). Учасники: Софі Оксанен, Софія Андрухович, Аннелі Юрдаль, Володимир Лис, Оксана Дудко.
18:00 - Тематичний вечір з Анастасією Дмитрук, автором вірша – «Никогда мы не будем братьями!». Копальня Кави ( пл.Ринок,10)
Анастасія народилася 1991 року. Вірші пише з 12 років. Стала відомою під час Євромайдану завдяки своїм патріотичним віршам, зокрема віршу «Никогда мы не будем братьями». Литовські музиканти спільно з хором Клайпедського музичного театру записали відеокліп, який уже за два тижні після публікації на Youtube отримав понад мільйон переглядів.
18:00 - Авторська зустріч: Януш Леон Вишневський. Зустріч фізиків і ліриків. Український католицький університет (вул. Хуторівка, 35а).
Януш Леон Вишне́вський - один із найпопулярніших письменників сучасної Польщі. Епіграфом на своїй веб-сторінці Януш написав: «Боже, допоможи мені бути таким, яким мене вважає мій собака». Дебютував в літературі романом «Самотність у мережі» — історією віртуальної любові, що стала реальністю. Книга три роки не виходить зі списків бестселерів, витримала безліч перевидань, в тому числі, з доповненнями за результатами дискусії з читачами на інтернет-форумах. Книга була екранізована в 2006 році, причому в екранізації в одній з епізодичних ролей знявся сам Вишневський.
20:00 -Концерт "Сувора та лагідна українізація. Орест Лютий". Event-хол КІНО (пр. Чорновола, 2)
Лагідна українізація — один з найвідоміших проектів Антіна Мухарського, який виступає у проекті під псевдо "професор антропології Орест Лютий". Проект набув значної популярності у 2000-х роках. Альбом «Сувора Українізація», що увібрав у себе тринадцять свіжих композицій під грифом strong.