Гірські рятувальники Прикарпаття мають намір судитися з керівництвом ДСНС
Представники гірської пошуково-рятувальної служби Прикарпаття мають намір судитися з керівництвом ДСНС в Івано-Франківській області, яке планує ліквідувати службу. Про це на зустрічі керівництва ДСНС, представників туристичного бізнесу і гірських рятувальників заявив голова профспілки працівників гірської пошуково-рятувальної частини Ростислав Мартинюк, пише «КУРС».
Гірські рятувальники заявили, що реформа, яку запланувало керівництво управління ДСНС в Івано-Франківській області, все ж таки ліквідує службу. Відтак це створює ризик життю туристів та загрозу національній безпеці країни загалом. Голова профспілки працівників гірської пошуково-рятувальної частини Ростислав Мартинюк повідомив, що реорганізація відбувається з порушенням трудового законодавства. «Як працівник я не підписав повідомлення про скорочення, бо знав, що порушується закон», - сказав він.
За його словами, профспілка рятувальників вже скерувала листа до начальника аварійно-рятувального загону, копію надіслали начальнику обласного управління ДСНС Володимиру Чернецькому та голові служби Миколі Чечьоткіну. «Прийшла відповідь, що затверджений штатний розпис, якого на даний момент ми не бачили. Висловили пропозицію провести консультації з профспілковим органом частини. Та у нас не залишається часу для консультацій, обговорень та проходження інших законних процедур, які передбачає скорочення», - розповів Мартинюк і наголосив, що оскільки порушення закону не усувають, то він, як голова профспілкової організації, має намір звернутися до суду та в державне управління праці.
За словами в.о. начальника гірської пошуково-рятувальної частини Василя Завалка, правда полягає в тому, що ліквідується власне гірська пошуково-рятувальна частина. «Буде інша частина, просто пошуково-рятувальна», – сказав він і пояснив, що штат реформованого рятувального утворення воєнізується. На керівні посади приходять офіцери ДСНС, а 5 із 17 додаткових одиниць у штаті будуть віддані офіцерам управління.
«Тепер, виходить, не обов’язково володіти альпінізмом, гірськими лижами, знати особливості пошукової роботи в горах. На місця кваліфікованих та досвідчених рятівників пропонують поставити людей, що не володіють фахом. Прийдуть воєнізовані начальники, які не знають фаху гірської рятувальної справи, не володіють навичками рятувальних робіт у горах», - пояснив Василь Завалко.
Начальник Верховинського гірського пошуково-рятувального пункту Іван Філіпчук відзначив, що зараз в Україні немає єдиної гірської рятувальної служби, а роздрібнені підрозділи підпорядковуються начальникам обласних управлінь ДСНС. «Ми боремося за те, щоби така єдина служба була. Гірська пошуково-рятувальна служба має бути девоєнізована і повинна мати єдине командне ядро. Це наше бачення», – пояснив він рішення профспілки гірських рятувальників захищати свої інтереси в суді.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що начальник гірської пошуково-рятувальної частини загону спеціального призначення управління ДСНС в Івано-Франківській області Олег Ковтун звернувся до журналістів із відкритим листом, у якому виклав своє бачення змін у структурі служби на Прикарпатті.
Між тим, на сайті сервісу електронних петицій Кабінету міністрів зареєстрували петицію з вимогою створити окрему гірську рятувальну службу. Її оприлюднили 1 серпня і станом на 4 серпня петицію підписали 200 осіб з 25000 необхідних.