Глава УГКЦ: Більшість українців цивілізаційний вибір пов’язують з ЄС
Більшість українців, які ідентифікують себе з певною конфесією чи релігією, своє майбутнє, свій цивілізаційний вибір пов’язують виключно із Європейським Союзом. Таку думку виловив Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) в інтерв’ю "5 каналу", розмірковуючи, куди повинна рухатися Україна - на Захід чи на Схід.
Глава УГКЦ, зокрема, згадав недавній візит представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійний організацій до Брюсселю, де українські католики, православні, мусульмани та юдеї в один голос заманіфестувуали своє прагнення влитися у європейську сім’ю народів.
«ВРЦіРО сьогодні представляє75 % населення України. Зустрічаючись з єврокомісаром з питань розширення ЄС і добросусідства, ми якраз і говорили, що українське суспільство, не залежно від того, які політичні вітри віють в Україні, сьогодні відчуває себе європейським народом», – сказав він.
Патріарх Святослав (Шевчук) зазначив, що великий рівноапостольний князь Володимир цивілізаційний вибір українців визначив ще 1025 років тому, приймаючи християнство з Візантії.
«Тоді відбулося поновне входження України в європейську сім’ю народів… Це був європейський вибір», – зауважив першоєрарх.
Тому нині, на його думку, українцям не варто сходити з цього шляху і шукати щось інше.
«Коли нині хтось вирішує куди нам йти, я думаю, що це цілком штучний, спокусливий голос лунає. Повторімо сьогодні нашій країні той самий вибір у сторону Європи, який зробив князь Володимир», - закликав Патріарх УГКЦ.
Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.
Екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.
Тим не менше, під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ. Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк переконаний, що принципове рішення про підписання угоди з Україною Європейський Союз буде приймати у травні.