Голова партії «Слуга народу» вважає, що статус російської мови на Донбасі слід обговорювати
До теми
-
І знову про «правильну Україну».
Навіщо «маленькому українцю» права, якщо його є кому «захистити» ZAXID.NET - У Зеленського відхрестилися від заяви Богдана про регіональний статус російської мови на Донбасі ZAXID.NET
- Голова офісу Зеленського готовий «дозволити Донецьку й Луганську російську мову» ZAXID.NET
Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив, що питання про статус російської мови на Донбасі потрібно обговорювати. Про це він заявив, коментуючи заяву глави Офісу президента Андрія Богдана про те, що російській мові можна було б надати «якийсь офіційний статус на Донбасі, повідомляє «РБК-Україна».
«Це дійсно була позиція Андрія. По-перше, вона не суперечить Мінським домовленостями. По-друге, це питання потрібно буде обговорювати. Єдині червоні лінії, які були накреслені і озвучені президентом, це те, що єдиною державною мовою в нашій країні є українська мова. Це ми не обговорюємо», – сказав він.
Також Разумков допустив діалог щодо більш глибокого використання російської мови на Донбасі.
«Те, що може бути діалог щодо більш глибокого використання російської мови, ніж на інших територіях країни, - так, це можливо. Це відповідає Європейській хартії про мови, не суперечить українській Конституції», - сказав він.
Нагадаємо, раніше голова Офісу президента Андрій Богдан запропонував надати статус регіональної для російської мови на Донбасі.
«Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську державну – українська, регіональна – російська і за умови, що після цього вони – територія України», – сказав він.
На запитання, «а якщо так же захоче Харків і Одеса», Богдан відповів: «Давайте тоді всіх змусимо розмовляти українською? Тоді зупинимося на тому, що Україна – це у нас буде Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська області».
До слова, один з радників президента України Володимира Зеленського Борис Шефір в одному з інтерв'ю критично висловився про прийняття мовного закону і квот для української мови.
На його думку, закон про мову треба скасувати, а квоти – переглянути. Він вважає, що це «перший крок для того, щоб завершити війну».