Гуманітарну допомогу для громадських організацій затримали на кордоні
Затримали допомогу
На кордоні затримали гуманітарку від закордонних донорів. Якщо держава не визнає, що товар - гуманітарна допомога від благодійників, то надісланий одяг та меблі знищать.
Комісію, яка визнавала вантаж гуманітарним, розформували у грудні. Спохопилися лише у лютому, передавши повноваження Мінсоцполітики.
Та, окрім цього міністерства, документи має погодити ще 7, а ще - Нацбанк. Тож документи безнадійно зависають в чиновницьких кабінетах. Папери "Оселі", до прикладу, спіткнулися у Міністерстві зборів і податків
Ситуація типова для України.
З грудня лише 2 вантажі визнали гуманітарними, хоча на складах заблокованими залишаються більше півтисячі вантажів для безпритульних, сиріт, колишніх ув'язнених, хворих. Усіх, про кого наша держава не дбає.
В "Оселі" на офіційне визнання чекають 2 вантажі від міжнародного руху "Емаус", який допомагає потребуючим в усьому світі. Це одяг та меблі для соціального гуртожитку, який би мав запрацювати у місті.
ВІд такого ставлення держави руки опускаються не лише в наших громадських активістів, а й у закордонних. Збирають по краплині допомогу українцям, а вона тут нікому не потрібна.
Не буде закордонної підтримки - не буде і "Оселі". Адже саме допомога від іноземців допомагає віднайти гідність та розпочати нове життя десяткам колишніх алко- чи наркозалежних, чи просто людей, які опинились у скруті.
Доля цих людей - у руках чиновників, які, вочевидь, зацікавлені, аби громадянського суспільства в Україні не існувало. Хоча на словах обіцяють усе виправити.
Та полегшити життя громадським організаціям чиновники обіцяють вже 4 місяці. Не буде діла далі - обіцяють пікетувати Кабмін та звертатися до Європейських інституцій.