55 осіб на Львівщині щодня звертаються до служби зайнятості
На Львівщині щодня до служби зайнятості звертаються 55 осіб. У лютому на обліку у центах зайнятості Львівщині перебувало 45 тис. осіб. Про це 4 березня під час засідання експертного клубу ЦЕДК "Тема" щодо соціальних наслідків безробіття у Львові зазначила заступник директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.
За її словами, в області у два рази знизилася кількість вакантних посад. На одне робоче місце у Львівській області претендує 20 осіб, Львові - 5. Найважче зараз знайти роботу працівникам з низьким рівнем кваліфікації. "Значно зросла частка вивільнених працівників за згодою сторін. Найбільше працівників було вивільнено в ТзОВ "Золочівагро" - 115, військовій частині у Львові А-3870, де вже звільнено у зв’язку із ліквідацією частини 112 людей, і планується звільнити - 125", - зазначила О. Іванчук. Вона також додала, що наразі у Львівській області немає проблем із виплатою допомоги по безробіттю.
Своєю чергою, начальник управління промисловості Львівської ОДА Олег Немчінов зазначив, що найбільше проблем в області буде із прихованим безробіттям: "Людей не звільняють, скорочують робочий день, тиждень. У нас є великі проблеми на ЛАЗі, де, я думаю, найближчим часом буде вирішено питання із виплатою заборгованості із зарплати і сплатами до Пенсійного фонду, оскільки є замовлення на 10 автобусів до "Артеку". Але постане інше питання, керівництво підприємства, як на мене аргументовано, хоче укомплектувати штат і перейти на короткострокові контракти зі своїми працівниками. Зараз там працює 310 людей з 1100. Людей треба буде працевлаштувати, або нарощувати об’єми виробництва. В мене є інформація, що Львів за рахунок кредитних коштів може купити на заводі 50 тролейбусів ще цього року".
Коментуючи наміри керівництва ЛАЗу щодо переходу на короткострокові контракти зі своїми працівниками, голова Вільної профспілки працівників ВАТ "Іскра" Віталій Ілик зазначив, що законодавством передбачено можливість роботи за такими контрактами лише для певних видів посад.
Водночас депутати Львівської міської ради від ВО "Свобода" Василь Павлюк та УНП Володимир Гірняк розповіли, що у Львові запобігти безробіттю можна, зробивши кілька кроків: тимчасово узаконити стихійні ринки, не скорочувати кількість МАФів та таксистів, створити магазини соціальних товарів.