95% орендарів державного майна у Львівській області погодилися на зміну вартості оренди
"Із діючих 396 договорів на оренду державної власності ми на сьогодні підписали 375 додатків про зміни і доповнення до договорів. У договорах прописана умова, що сторони погоджувалися на те, що у разі зміни методики оцінки орендної вартості державного майна, погоджуються на перегляд орендної плати", - повідомила сьогодні, 16 липня, під час засідання Львівського прес-клубу реформ начальник регіонального відділення Фонду держмайна у Львівській області Наталія Горлач.
За її словами, "усі ці орендарі погодилися і фактично вже сплатили цю вартість оренди". Надходження від оренди держмайна у РВ ФДМУ у Львівській області за перше півріччя 2007 року склали 7 млн. 200 тис. грн. "У нас на півріччя було заплановано 5 млн 300 грн надходжень. Тобто держава скоротила розрив у вартості оренди із вторинним ринком, але підняття вартості оренди державного майна не було настільки кардинальним", - зазначила Н.Горлач.
Начальник РВ ФДМУ у Львівській області повідомила, що орендарі не мали додаткових витрат і труднощів від перегляду договорів оренди. "По-перше, оскільки договори діючі, то підприємцям не довелося проходити процедуру повторної оцінки вартості орендованого майна. - поінформувала Н. Горлач. - Фахівці відділення самі робили перерахунок вартості оренди, ми готували документ про зміни та доповнення до договору, підписували його і надсилали підприємцю. Підприємцю треба було лише підписати його, й принести копію у відділення фонду".
За її словами, додатки до договорів оренди про перегляд вартості оренди не підписаний із 21 суб’єктом підприємницької діяльності. "Це підприємці, для яких ставки оренди зросли найбільше. Серед них - суб’єкти грального бізнесу, приватні навчальні і медичні заклади - зазначила Н. Горлач. - Щодо усіх триває претензійно-позовна робота".
Начальник РВ ФДМУ у Львівській області також зазначила, що зміна орендної плати найменше зачепила підприємців, які провадять виробничу діяльність, оскільки для них відбулося незначне зростання ставки оренди. "Саме із виробничниками ми підписали додатки у першу чергу, і жодних конфліктів із ними не мали", - прокоментувала вона.
Зміна ставок оренди, за словами Н.Горлач, призводить до кращого використання майна орендарями. "У нас чимало підприємців орендували за низькою платою великі площі, й повністю їх не використовували. Зміна ставок призвела до того, що вони попросили персоніфікувати ці площі - де є офісні приміщення, де - складські, де - виробничі. Як наслідок, вони отримали диференційовані орендні ставки для кожного типу приміщень".